navigatie inhoud activiteiten in Oostenrijk
 
 

Österreichische Galerie Belvedere

In dit prachtige barokslot kunt u tegenwoordig Oostenrijks belangrijkste verzamelingen van middeleeuwse kunst, impressionisme en realisme tot en met kunst uit de 20e en 21e eeuw gaan bekijken

Van 1714 tot 1723 diende dit prachtige slot als zomerresidentie van prins Eugenius van Savoye. Na zijn dood kwam het Belvedere in het bezit van Maria Theresia. Zij liet vervolgens de keizerlijke kunstgalerie onderbrengen in het slot.

Aan het eind van de 19e eeuw diende het slot als verblijf van de in 1914 vermoorde kroonprins Franz Ferdinand.
Sinds 1919 huisvesten de gebouwen van het Belvedere de Österreichische Galerie Belvedere.

In het obere Belvedere kunt u de belangrijkste verzameling van Oostenrijkse kunst, van middeleeuwse kunst tot barok en hedendaagse kunst bezichtigen. De collectie werd aangevuld met andere werken van internationaal gerenommeerde kunstenaars.

Naast de grootste verzameling van Gustav Klimt schilderijen en de meesterwerken van Egon Schiele en Oskar Kokoschka behoren ook belangrijke werken van Franse impressionisten en de Wiener Biedermeier tot de collectie. Hoogtepunt van de permanente tentoonstelling zijn ongetwijfeld de twee beroemde schilderijen van Klimt: 'De Kus'  en 'Judith'.

In het untere Belvedere en de orangerie kunt u de voormalige vertrekken van prins Eugenius van Savoye bewonderen. De pracht en praal van de ruimtes, waaronder de grote marmerzaal en de gouden zaal spreken ongetwijfeld tot de verbeelding. In dit deel van het Belvedere kunt u ook vaak bijzondere tijdelijke exposities bekijken.

In de Augarten Contemporary, de dependance van het Belvedere in het 2e arrondisement van Wenen, kunt u terecht voor een grote hedendaagse kunst-collectie.

Meer informatie:

Oberes Belvedere
Prinz Eugen-Straße 27
1030 Wien

Unteres Belvedere
Rennweg 6
1030 Wien

Augarten Contemporary
Scherzergasse 1a
1020 Wien

Internet: www.belvedere.at
printen deze tip doorsturen bewarenbewaard
By activating theses fields, information will be sent to Facebook, Google or Pinterest in the USA and can be used and stored by these companies. Settings
Activate permanently and allow data transmission
By activating theses fields, information will be sent to Facebook, Google or Pinterest in the USA and can be used and stored by these companies.
 

Meer over dit onderwerp

  •  
     © Österreich Werbung / Peter Burgstaller

    Passie voor traditie

    In Oostenrijk zijn veel unieke oude gebruiken bewaard gebleven. Zo vanzelfsprekend als ze vroeger waren, zo bijzonder is het dat ze nu nog bestaan. Verbonden met de natuur, enig in hun soort. En … sommige zijn zelfs benoemd tot UNESCO werelderfgoed.

    Ontdek de Oostenrijkse gebruiken
 

activiteiten in Oostenrijk

 
 
 

Interessante websites

Informatie & contact

Newsletter

  • Blijf dankzij onze gratis e-newsletter op de hoogte van actuele vakantietips, aanbiedingen, evenementen en prijsvragen.

  • Abonneer je nu hier