Het Große Walsertal in Vorarlberg draagt de bijzondere naam "UNESCO Biosphärenpark". Het motto: de natuur benutten zonder haar schade aan te richten.
Achter het concept van het Biosphärenpark staan de zogeheten testregio's. Deze regio's streven naar een duurzame en evenwichtige ontwikkeling en een evenwichtige verhouding tussen de bescherming van de natuur en de behoeften van de mens.
Een onderneming waar de Walsers trots op zijn is de proosdij St. Gerold. Het klooster met het Oostenrijkse milieukeurmerk beschikt over een onderkomen voor 60 vakantiegangers. Ook mensen met een moeizaam leven zijn hier welkom; hun vakantie wordt dankzij het project ’Oase 2000’ gefinancierd.
De proosdij is een ontmoetingsplek waar contact met mens, dier en natuur centraal staat. Er is dan ook geen televisie te vinden. Paarden spelen er een belangrijke rol, zo wordt er bijvoorbeeld hippotherapie en pedagogisch paardrijden aangeboden. Ook worden er workshops en seminaries met de meest uiteenlopende onderwerpen georganiseerd.
Het nabij gelegen plaatsje
Marul is ook zeker een uitstapje waard. Dit is het eerste Oostenrijkse dorp waar alle boeren en boerinnen overgestapt zijn op biologische landbouw.
Meer weten? Bezoek dan ook eens de volgende websites:
http://www.grosseswalsertal.at/
http://www.walsertal.at/