Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Alternativní druhy zimních sportů v údolí Stubaital

Dokonale upravené sjezdovky, volné svahy s měkkým, hlubokým prašanem, skvělé sněhové parky – to jsou nejlákavější přednosti největší rakouské lyžařské ledovcové oblasti, kterou tvoří Stubaiský ledovec a tři další stubaiské lyžařské oblasti. Ale také mimo sjezdovky očekávají nelyžaře zajímavé alternativy ke klasickému lyžování.

Radost z volnosti - lyžování ve Stubai v Tyrolsku

Putování lesy a nedotčenou přírodou
Pro skialpinisty se nabízejí zajímavé trasy v areálu Schlick 2000 v oblasti impozantního horského hřebene Kalkkögel, pro milovníky zimní turistiky jsou připraveny uválcované turistické cesty v oblasti vrcholu Elfer Berg – a pro turisty na sněžnicích se najdou vhodné trasy úplně všude. 

Sněžnice se svou velkou nášlapnou plochou hodí k tomu, aby návštěvníci na nich procházeli bez problémů křížem krážem zimní krajinou a zasněženými hlubokými lesy.

Při těchto způsobech zimního sportování prožívají návštěvníci zimní krajinu mnohem intenzivněji a poznávají celou řadu dosud neznámých míst. Při putování pěšky nebo na sněžnicích mimo vyklizené cesty a upravené sjezdovky a po lesích se návštěvníci setkávají s horskou přírodou v její původní, nedotčené podobě, tak, jak ji prožívají jinak jen skialpinisté. S jedním velkým rozdílem: při skialpinistické túře je cílem vrchol, při túře na sněžnicích je cílem sama cesta. Konečný bod není zase tak důležitý, jde tu o samu chůzi, o zážitek na túře.

Zájem o túry na sněžnicích a se skialpinistickými lyžemi se stále zvyšuje, přičemž méně zkušení sportovci by se měli raději připojit ke skupině vedené průvodcem, který se na místě dobře vyzná. Průvodce nejenže předvede účastníkům správnou techniku, ale poučí zájemce mj. i o světě zvířat. Výlet na sněžnicích se tak může proměnit na dobrodružné stopování zvěře.

Do ohromující horské kulisy v údolí Stubaital organicky zapadá  cekem 130 km dokonale upravených běžkařských tras. Pohyb na běžkách v této idyle je blahodárný pro tělo i pro duši. Zvláště atraktivní je 45 km dlouhá hřebenová běžkařská trasa kolem Serlesu a také hřebenová stopa po Stubaiském ledovci.


Prožívat Stubai z ptačí perspektivy
Úplně nový pohled na hory nad údolím Stubaital připravují návštěvníkům tandemové lety na padácích nebo na rogalech. Účastníci se vznášejí ve vzduchu jako volní ptáci a pozorují shora zasněžené plochy, zledovatělé potoky a vodopády a užívají si průzračně čistého horského vzduchu.

Komu by připadaly takové lety přece jen až příliš dobrodružné, může si podobně velkolepý výhled dopřát na vrcholové vyhlídkové plošině TOP OF TIROL na Stubaiském ledovci ve výšce 3.210 metrů. Z tohoto místa mohou návštěvníci volně klouzat pohledem po 109 okolních třítisícovkách a kochat se fascinujícím panoramatem sahajícím od Stubaiských Alp, přes Ötztalské Alpy až po Dolomity, což je zážitek, na který se nezapomíná.

Díky širokému spektru zimní sportovní nabídky si hosté mohou odvézt z údolí Stubaital domů spoustu nezapomenutelných zážitků.Stubaital – nejhezčí údolí v Alpách
Údolí Stubaital v Tyrolsku leží pouhých 20 minut od hlavního města této spolkové země, Innsbrucku, a je optimálně přístupné po dálnici na Brenner z Německa, Rakouska, Švýcarska a z Itálie. Údolí je 35 kilometrů dlouhé, obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovkami a leží zde pět hlavních zimních středisek Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg.

V údolí Stubaital, se nabízí všechno, co potřebují velcí i malí k dokonalým lyžařským zážitkům – k tomu závěru dospěl také lyžařský průvodce ADAC 2012. Proto získalo údolí Stubaital, a to už potřetí, cenu ADAC Award jako „nejpřívětivější lyžařská oblast v Alpách pro rodiny s dětmi“. Pro udělení této ceny byly rozhodující takové aspekty jako hlídání dětí, počet lehkých, širokých sjezdovek a také cena lyžařské permanentky. V celém údolí Stubaital jezdí totiž děti do deseti let v doprovodu jednoho z platících rodičů zadarmo.

Stubaiský ledovec, největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku, vyznamenaná portálem www.snow-online.de jako vítěz testu v kategorii „záruka kvalitních sněhových podmínek“, nabízí dostatek kvalitního sněhu k lyžování od října až do května. Na Stubaiském ledovci, v lyžařském centru Schlick 2000 ve Fulpmesu, v lyžařské oblasti pro rodiny s dětmi Serlesbahnen u Miedersu a v lyžařské oblasti Elferbergbahnen v Neustiftu očekává lyžaře celkem 150 kilometrů výborně upravených sjezdovek.

Turistický svaz Tourismusverband Stubai Tirol informuje na webových stránkách www.stubai.at o aktuálních nabídkách, termínech a akcích.


Vyhledávání ubytování online pomůže zájemcům v hledání vhodného ubytování na dovolenou.
Možnost informovat se telefonicky na tel: +43 (0)501881-0 nebo  e-mailem na adrese info@stubai.at.

Agentura  Stubai Touristik ochotně zařídí paušální rezervace na tel: +43 (0)501881-171 nebo 172, resp. e-mailem na adrese stubaitouristik@stubai.at.

Obrázky ke stažení na webových stránkách / tiskové oddělení: www.stubai.at/presse

Další informace:
Tourismusverband Stubai Tirol
Dorf 3
A-6167 Neustift/Tirol
Tel. +43 (0)50 1881-150
E-Mail: info@stubai.at
Internet: www.stubai.atNíže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.