Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Originální a rustikální horské chaty v údolí Stubaital

Tradičními pochoutkami hostí návštěvníky přibližně 30 horských chat a bývalých alpských salaší. Ukončit den na lyžích v tradiční horské chatě nebo v lyžařském baru přímo u sjezdovky považuje dnes mnoho hostů za standardní program.

Zirmachalm - Schlick 2000, Stubai, Tyrolsko © TVB Stubai

Originální a rustikální horské chaty v údolí Stubaital
Tradičními pochoutkami hostí návštěvníky přibližně 30 horských chat a bývalých alpských salaší. Originální horské chaty čekají na lyžaře na okraji sjezdovek  a kolem sáňkařských drah v lyžařském centru Schlick 2000 ve Fulpmesu, v lyžařské oblasti pro rodiny s dětmi Serlesbahnen v Miedersu a v oblasti Elferbergbahnen v Neustiftu. Lyžařům se zde servírují na stůl tradiční moučníky jako vdolky a ovocné knedlíky všech možných variant. Jelikož při pohybu na čerstvém vzduchu chutná všechno dvojnásob, neškodí, když se na talíři objeví větší porce stubaiských pochoutek než obvykle.

Náladové a romantické večery po lyžování v údolí i na horských chatách
K čerstvě načepovanému pivu nebo k domácí pálence chutnají jak známo nejlépe pikantní sušené klobásy Kaminwurz a chleba se sádlem. Ukončit den na lyžích v tradiční horské chatě nebo v lyžařském baru přímo u sjezdovky považuje dnes mnoho hostů za standardní program.

Návštěvníkům hor nejvíc chutná při zimních radovánkách jako jsou pěší túry, putování na sněžnicích nebo při sáňkování. Při večeru s pečenými žebírky nebo s fondue a živou hudbou uběhne čas neuvěřitelně rychle. Na saních nebo pěšky s pochodní v ruce se pak hosté vracejí večer zpátky do údolí, kde na ně čekají další pokušení.

Řada hostinců a restaurací v údolí podává stubaiské regionální speciality. A kdo nechce vyprávět po návratu domů jen o samém hodování, může si každý druhý pátek koupit na selském trhu tradiční produkty jako kozí sýr nebo horský sýr (Bergkäse), kůzlečí maso, jemné huspeniny a tlačenky nebo také domácí tyrolskou pálenku (Goasmilchschnaps) a přivézt si alespoň část ze stubaiských zimních gurmánských požitků domů! 

Turistický svaz Tourismusverband Stubai Tirol informuje na webových stránkách www.stubai.at o aktuálních nabídkách, termínech a akcích.


Vyhledávání ubytování online pomůže zájemcům v hledání vhodného ubytování na dovolenou.
Možnost informovat se telefonicky na tel: +43 (0)501881-0 nebo  e-mailem na adrese info@stubai.at.

Agentura  Stubai Touristik ochotně zařídí paušální rezervace na tel: +43 (0)501881-171 nebo 172, resp. e-mailem na adrese stubaitouristik@stubai.at.

Obrázky ke stažení na webových stránkách / tiskové oddělení: www.stubai.at/presse

Další informace:
Tourismusverband Stubai Tirol
Dorf 3
A-6167 Neustift/Tirol
Tel. +43 (0)50 1881-150
E-Mail: info@stubai.at
Internet: www.stubai.atNíže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.