Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Slunečné lyžování v oblastech zimních sportů v Paznaunu

Až do konce dubna je v Paznaunu zima v plném proudu. K obrovskému množství sněhu se přidávají hřejivé sluneční paprsky, které jej proměňují v zrnitý firn, a sjezdovky i svahy ve volném terénu se tak stávají rájem všech milovníků lyžování a snowboardingu.

Slunečné lyžování v lyžařské oblasti Paznaun - Ischgl © TVB Paznaun - Ischgl / AlbinN

Paznaun a jeho oblasti zimních sportů jdou do finále další velmi úspěšné zimní sezony. K tomu jim přizvukují jak vynikající sněhové podmínky, tak i celá řada koncertů pod širým nebem a atraktivních akcí s aktivní i pasivní účastí zimních hostů.

Kromě toho se zimní sportovci v Paznaunu mohou radovat z fantastických terénů na 340 kilometrech sjezdových tratí, na které je dopraví 67 nejmodernějších lanovek. Nuže, neváhejte a užívejte si sportovních aktivit, bavte se a radujte se ze života v Paznaunu a jeho nádherných oblastech zimních sportů.

Tím však zábava zdaleka nekončí. Ischgl, Galtür, Kappl a See totiž poskytují svým hostům i pestrý rámcový program v podobě více či méně bláznivých akcí, jichž se samozřejmě mohou zúčastnit, soutěží mistrovství světa, koncertů slavných hvězd hudebního nebe a jiných kulturních i společenských podniků.


Galtür: Příprava na lyžařské a sluneční hody na závěr sezony

I v tomto ráji zimních sportů jdeme s úsměvem a dobrou náladou do finále! Galtür připravil až do konce sezony (15.4. 2012) na svých legendárních svazích přímo ohňostroj zábavy.

Všem radovánkám zde velí mnohokrát vyznamenaná a mezinárodně oceňovaná lyžařská oblast Silvapark, která je rozdělena do šesti tematických sektorů: od Dětského lyžařského světa až po Akční park.
Na lyžaře a snowboardisty všech stupňů jejich sportovního vývoje zde čeká minimálně dvanáct stanovišť, kde se mohou postavit mnoha sportovním výzvám. A ti, kdo cítí naléhavou potřebu si své sportovní dovednosti zlepšit, se odeberou na zdejší překrásné svahy za doprovodu zkušeného, šarmantního a do sněda opáleného učitele lyžování či snowboardingu.

A nyní k aktuálním akcím ve sluncem zalitém Galtüru. Od 9. do 11. března se zde vše točí ve stylu telemarku při akci Freeheel Spring Break. Každý rok, když sem přijedou nejlepší telemarkeři, aby se zúčastnili soutěže Freeheel World Masters Contest. Může se k nim přidat každý, komu se ještě na poslední chvíli podaří kvalifikovat do finále.

Zatímco se znalci tohoto oboru předhánějí ve svých telemarkových dovednostech, mohou si tuto techniku obloučků s volnou patou vyzkoušet i začátečníci. Nejlepší příležitost jim k tomu nabízí rámcový program, v jehož rámci se pořádá velké testování nejnovější sportovní výzbroje na příští sezonu.

Velikonoční pondělí bude v galtürské oblasti zimních sportů Silvapark velmi rušné. Zatím nebudeme nic víc prozrazovat – informace a další nabídky najdete na webových stránkách: www.galtuer.com/cz.


See: Noc promění v den a sjezdové lyže ve vodní

Rodinná a útulná lyžařská oblast See zve všechny příznivce bílého sportu na své zaručeně bílé sjezdovky ozářené jarním sluníčkem.

33 kilometrů perfektně vysněžených a upravených tratí, které se rozkládají v nadmořské výšce od 1.050 metrů do 2.450 metrů, neztrácí nic ze své atraktivity až do samého konce sezony 15. dubna.

Stejně skvěle upravené jsou i rampy, můstky a dráhy ve snowboardovém parku a stejně skvěle „neupravený“ je i pověstný svah s boulemi. Dvakrát týdně je možné kroužit obloučky na lyžích či na snowboardech i v noci na osvětlené panoramatické sjezdovce.
Umělým osvětlením je vybavená také 6 km dlouhá sáňkařská dráha, která je rovněž přístupná dvakrát týdně za svitu měsíce.

Jak jsme již naznačili, lyžařská oblast See je zvláště vhodná pro rodiny s dětmi. Jednak díky zvláště širokým svahům a jednak díky mimořádné péči, která se věnuje lyžařskému dorostu v dětských lyžařských školkách. Děti se budou pod kompetentním vedením učit hravým způsobem lyžařskému umění a samozřejmě prožijí také hory zábavy při dalších aktivitách. Jejich rodiče budou mít volno, které vyplní lyžováním nebo účastí na jedné bláznivé a přitom velmi kreativní akci.

7. dubna 2012 pak půjde v pravém slova smyslu do tuhého. Vlastně ani ne tak do tuhého jako do „mokrého“ a „veselého“. Stane se tak při spektakulární akci Watersurf Contest, při níž účastníci přejíždějí hladinu umělého jezírka na lyžích, snowboardech a mnoha dalších bizarních klouzadlech vlastní výroby. Další informace najdete na našich webových stránkách: www.see.at/cz.


Další informace:
Tourismusverband Paznaun - Ischgl
A-6561 Ischgl
Tel. +43(0)50-990-100
E-Mail: info@ischgl.com
Internet: www.paznaun-ischgl.comNíže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.