Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Stubaital: Rozmanité zimní radovánky nejen na sjezdovce

Stubaital je bezpochyby skutečným eldorádem pro lyžaře i snowboardisty. Toto tyrolské údolí nabízí však hostům mnohem víc. Stojí za to se sem vypravit i kvůli alternativním druhům zimních sportů.

Sáňkování ve Stubai © Tourismusverband Stubai

Razantní zážitek pro celou rodinu
Díky 60 kilometrům sáňkařských drah se údolí Stubaital stalo rájem pro všechny ty, kteří příjemné chvilky na horské chatě nejraději zakončují razantním sjezdem dolů do údolí na saních.

Nejpůsobivější je jízda na saních večer. Pro tento případ připravily lanovky z Neustiftu na Elfer, Serlesbahnen v Miedersu a kabinková lanovka do lyžařského areálu Schlick 2000 ve Fulpmesu večerní jízdy. Velkou výhodou pro návštěvníky je možnost zapůjčit si saně přímo na dolní stanici lanovky. Sáňkařské dráhy se rozzáří umělým osvětlením i několikrát za týden. Každý měsíc za úplňku zvou zimní lyžařské oblasti k sáňkování za svitu měsíce.

Sáňkařské dráhy v údolí Stubaital se po celou sezonu udržují v nejlepším pořádku a jejich síť je takřka nekonečná. Nadšení sáňkaři tu mohou na saních strávit třeba celou svou zimní dovolenou.

Nejdříve dvě až tři hodiny stoupají nahoru a pak sjedou na saních do údolí a mohou pokračovat zase na další  sáňkařskou dráhu. Nedílnou součástí sportovního zážitku je společný pěší výstup nahoru. Vedle výstupu po vlastních nohou se nabízí možnost také vyjet lanovkou, nebo se nechat dopravit k tradičním horským chatám a do zasněžených lesů traktorem nebo terénním vozem.


Další možností sportovního vyžití je také bruslení. Ve dne nebo večer za umělého osvětlení si mohou zájemci zabruslit v údolí Stubaital do sytosti na mnoha přírodních i umělých kluzištích.Stubaital – nejhezčí údolí v Alpách
Údolí Stubaital v Tyrolsku leží pouhých 20 minut od hlavního města této spolkové země, Innsbrucku, a je optimálně přístupné po dálnici na Brenner z Německa, Rakouska, Švýcarska a z Itálie. Údolí je 35 kilometrů dlouhé, obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovkami a leží zde pět hlavních zimních středisek Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg.

V údolí Stubaital, se nabízí všechno, co potřebují velcí i malí k dokonalým lyžařským zážitkům – k tomu závěru dospěl také lyžařský průvodce ADAC 2012. Proto získalo údolí Stubaital, a to už potřetí, cenu ADAC Award jako „nejpřívětivější lyžařská oblast v Alpách pro rodiny s dětmi“. Pro udělení této ceny byly rozhodující takové aspekty jako hlídání dětí, počet lehkých, širokých sjezdovek a také cena lyžařské permanentky. V celém údolí Stubaital jezdí totiž děti do deseti let v doprovodu jednoho z platících rodičů zadarmo.

Stubaiský ledovec, největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku, vyznamenaná portálem www.snow-online.de jako vítěz testu v kategorii „záruka kvalitních sněhových podmínek“, nabízí dostatek kvalitního sněhu k lyžování od října až do května. Na Stubaiském ledovci, v lyžařském centru Schlick 2000 ve Fulpmesu, v lyžařské oblasti pro rodiny s dětmi Serlesbahnen u Miedersu a v lyžařské oblasti Elferbergbahnen v Neustiftu očekává lyžaře celkem 150 kilometrů výborně upravených sjezdovek.

Turistický svaz Tourismusverband Stubai Tirol informuje na webových stránkách www.stubai.at o aktuálních nabídkách, termínech a akcích.


Vyhledávání ubytování online pomůže zájemcům v hledání vhodného ubytování na dovolenou.
Možnost informovat se telefonicky na tel: +43 (0)501881-0 nebo  e-mailem na adrese info@stubai.at.

Agentura  Stubai Touristik ochotně zařídí paušální rezervace na tel: +43 (0)501881-171 nebo 172, resp. e-mailem na adrese stubaitouristik@stubai.at.

Obrázky ke stažení na webových stránkách / tiskové oddělení: www.stubai.at/presse

Další informace:
Tourismusverband Stubai Tirol
Dorf 3
A-6167 Neustift/Tirol
Tel. +43 (0)50 1881-150
E-Mail: info@stubai.at
Internet: www.stubai.atNíže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.