Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Stubaital – špičková adresa zimních kulinářských zážitků

V údolí Stubaital věnují velkou pozornost také gurmánským zážitkům. Dole v údolí, na horách i na ledovci se tu podávají vybrané speciality, které splňují nejvyšší nároky labužníků.

Rodinné kulinářské zážitky ve Stubai © TVB Stubai

Když se otevřou těžké dřevěné dveře, lyžařské brýle se orosí příjemně teplou párou, unikající zevnitř, ve vzduchu je cítit sladká vůně a tváře vstupujících lyžařů se rozzáří při pomyšlení, jak se posilní nadýchaným trhancem  s  teplým švestkovým kompotem.
Po celodenním lyžování na výborně upravených sjezdovkách nastává čas na ochutnávání pochoutek podávaných na horských chatách. Není snadné si vybrat z široké nabídky vydatných slaných i sladkých pokrmů,  které se připravují z regionálních surovin. Je libo uzeninový a sýrový nářez (na prkénku) s čerstvým selským chlebem, nebo raději domácí jablečný závin s vanilkovým šodó?


Vybrané a exkluzivní gurmánské hody na Stubaiském ledovci
Údolí Stubaital není jen cílem milovníků romantiky na horských chatách, ale také náročných labužníků, kteří si potrpí na extravagantní gurmánské zážitky. Prvotřídní kulinářské zážitky v pravém slova smyslu očekávají hosty v exkluzivní restauraci s obsluhou Schaufelspitz v nadmořské výšce téměř 3000 metrů na Stubaiském ledovci. V luxusním prostředí s hřejivým krbem a pohádkově krásnou terasou se zde podává vybraná rakouská kuchyně ovlivněná trendy z různých světových kuchyní. Šéfkuchař se svými pomocníky kouzlí pokrmy plné fantazie jako Stubaier Schaufelspitz, nově interpretují klasická jídla jako špekové knedlíky a k přípravě pokrmů z denní nabídky  využívají lahůdkové suroviny jako bizonní maso nebo husí játra. Dobrým tipem pro všechny labužníky je gurmánská noc Dine & Wine 4. února 2012, kdy se bude podávat degustační menu o šesti chodech s výběrem vín, který připravuje místní someliérská hvězda Paula Boschová.


Moderní a inovativní kuchyně v největší rakouské ledovcové lyžařské oblasti
Kdo dává přednost lehké kuchyni před klasickou vydatnou stravou pro lyžaře, může si vhodný pokrm vyhledat přímo v manufaktuře na těstoviny ve značkové restauraci Eisgrat na Stubaiském ledovci. Domácí těstovinové pokrmy umožňují lyžařům, aby nabrali nové síly na jízdu po sjezdovkách. Conchiglie, campanelle, maccheronio a další typicky italské těstoviny připravuje s velkou láskou a péčí přímo tým kuchařů restaurace Eisgrat.Stubaital – nejhezčí údolí v Alpách
Údolí Stubaital v Tyrolsku leží pouhých 20 minut od hlavního města této spolkové země, Innsbrucku, a je optimálně přístupné po dálnici na Brenner z Německa, Rakouska, Švýcarska a z Itálie. Údolí je 35 kilometrů dlouhé, obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovkami a leží zde pět hlavních zimních středisek Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg.

V údolí Stubaital, se nabízí všechno, co potřebují velcí i malí k dokonalým lyžařským zážitkům – k tomu závěru dospěl také lyžařský průvodce ADAC 2012. Proto získalo údolí Stubaital, a to už potřetí, cenu ADAC Award jako „nejpřívětivější lyžařská oblast v Alpách pro rodiny s dětmi“. Pro udělení této ceny byly rozhodující takové aspekty jako hlídání dětí, počet lehkých, širokých sjezdovek a také cena lyžařské permanentky. V celém údolí Stubaital jezdí totiž děti do deseti let v doprovodu jednoho z platících rodičů zadarmo.

Stubaiský ledovec, největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku, vyznamenaná portálem www.snow-online.de jako vítěz testu v kategorii „záruka kvalitních sněhových podmínek“, nabízí dostatek kvalitního sněhu k lyžování od října až do května. Na Stubaiském ledovci, v lyžařském centru Schlick 2000 ve Fulpmesu, v lyžařské oblasti pro rodiny s dětmi Serlesbahnen u Miedersu a v lyžařské oblasti Elferbergbahnen v Neustiftu očekává lyžaře celkem 150 kilometrů výborně upravených sjezdovek.

Turistický svaz Tourismusverband Stubai Tirol informuje na webových stránkách www.stubai.at o aktuálních nabídkách, termínech a akcích.


Vyhledávání ubytování online pomůže zájemcům v hledání vhodného ubytování na dovolenou.
Možnost informovat se telefonicky na tel: +43 (0)501881-0 nebo  e-mailem na adrese info@stubai.at.

Agentura  Stubai Touristik ochotně zařídí paušální rezervace na tel: +43 (0)501881-171 nebo 172, resp. e-mailem na adrese stubaitouristik@stubai.at.

Obrázky ke stažení na webových stránkách / tiskové oddělení: www.stubai.at/presse

Další informace:
Tourismusverband Stubai Tirol
Dorf 3
A-6167 Neustift/Tirol
Tel. +43 (0)50 1881-150
E-Mail: info@stubai.at
Internet: www.stubai.atNíže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.