Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Zážitky pro zdatné lyžaře i pro rodiny s dětmi

Právě na jaře je údolí Stubaital vyhledávaným cílem zejména rodinných dovolených. Nikoli náhodou vyznamenal lyžařský průvodce ADAC 2012 Stubaital již potřetí za sebou jako alpskou lyžařskou oblast nejvstřícnější k rodinám s dětmi.

Slunečné lyžování ve Stubai © Tourismusverband Stubai

Pro naše nejmenší hosty – slavnosti na sněhu pro děti i rodiče
Na Stubaiském ledovci se bude 21. února 2012 konat velká slavnost na sněhu pro děti i jejich rodiče.
Sjet překážkovou dráhu na nafukovacím balonu, vznášet se jako orel na skokanském můstku nebo společně stavět iglú – to a mnoho jiného očekává děti a rodiče v areálu na Gamsgartenu.

Dětskou slavnost pořádají ve stejný den i v lyžařské oblasti Schlick 2000, kde je pro menší i větší děti připraven zábavní areál Ronny’s Kinderland. Malí lyžaři tu mají k dispozici oddělenou cvičnou louku se třemi pojízdnými pásy a s kolotočem. A pro rodiče těch úplně nejmenších, kteří se na lyžích ještě neudrží, je na střední stanici lanovky Froneben k dispozici školička s profesionálním hlídáním dětí.

Pro starší mládež – lyžování ve snowparku Stubai Zoo
Pro mládež je velkým lákadlem na Stubaiském ledovci snowpark Moreboards Stubai Zoo, kde profesionálové každý den znovu upravují sněhové překážky.
Správnou atmosféru dotvářejí při zdejších pravidelných akcích Spring Sessions diskotéky a grilování.

Nesporným vrcholem sezony 2012 bude akce Stubai Jam, která proběhne 31. března 2012. Závod ve volné lyžařské disciplíně slopestyle bude představovat finále turné Wir Schanzen Tournee 2012.
Tohoto a dalšího závodu Swatch TTR Star Event se každý rok zúčastňují lyžaři z různých zemí. Účastníci startují v kategoriích lyže a snowboard a ve třídách děti (U16), dívky a muži. Milovníci volného lyžování si přijdou na své i v lyžařském areálu Schlick 2000.

Pro rodiče – kulinářské radovánky a party na závěr sezony
Zatímco děti a teenageři lyžují a baví se, rodiče se mohou v klidu věnovat kulinářským zážitkům.
V restauraci Schaufelspitz na Stubaiském ledovci se každý den podává exkluzivní menu připravované z regionálních potravin.
Gurmánské hody dokáže vykouzlit i tým v panoramatické restauraci Kreuzjoch v lyžařské oblasti Schlick 2000.

Od 1. ledna čeká na všechny lyžující ženy vždy ve čtvrtek překvapení v podobě zlevněných permanentek.
Oblíbenou akcí je noční zábavná show (termíny na webových stránkách), kterou lze zakončit noční jízdou na saních.
Konec sezony v lyžařské oblasti Schlick 2000 se bude slavit velkou party 14. dubna 2012 a 15. duben 2012 pak bude posledním dnem lyžování. Přinejmenším na Stubaiském ledovci lze však fakticky lyžovat až do poloviny června.


Stubaital – nejhezčí údolí v Alpách
Údolí Stubaital v Tyrolsku leží jen 10 minut jízdy autem od tyrolského hlavního města Innsbrucku a je optimálně dosažitelné po dálnici z Německa, Rakouska, Švýcarska a Itálie. Údolí je 35 kilometrů dlouhé, je obklopeno 80 ledovci a 109 horskými vrcholy nad 3000 metrů a nachází se tu pět hlavních lyžařských středisek Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg.

Stubai nabízí všechno, co velcí i malí potřebují k dokonalé radosti z lyžování. K tomuto závěru dospěl také lyžařský průvodce ADAC 2012. Proto byla údolí Stubaital již potřetí udělena cena ADAC jako „lyžařské oblasti, která je v Alpách nejvstřícnější k rodinám s dětmi“.  Stubaiský ledovec, největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku, byl portálem www.snow-online.de vyznamenán jako vítěz testu v kategorii „jistota kvalitního sněhu“, protože zdejších 150 kilometrů sjezdovek zaručuje lyžování na dostatečném množství kvalitního sněhu od října až do května. Výborně upravené sjezdovky očekávají lyžaře také ve středisku Schlick 2000 ve Fulpmesu, v lyžařské oblasti pro rodiny s dětmi Serlesbahnen u Miedersu nebo v oblasti Elferbergbahn v Neustiftu.

Turistická informační kancelář Tourismusverband Stubai Tirol informuje na svých webových stránkách www.stubai.at o aktuálních nabídkách, termínech a akcích. Vyhledávání ubytování online pomáhá zájemcům najít vhodné ubytování na dovolenou.

Dotazy na telefonu: +43(0)-50-1881-0, nebo mailem na adrese info@stubai.at.

Paušální objednávky přijímá turistická kancelář Stubai Touristik, tel: +43(0)50-1881-171, nebo 172, resp. mailem na adrese stubaitouristik@stubai.at.

Obrázky ke stažení na webových stránkách / tiskové oddělení: www.stubai.at/presse

Další informace:
Tourismusverband Stubai Tirol
Dorf 3
A-6167 Neustift/Tirol
Tel. +43 (0)50 1881-150
E-Mail: info@stubai.at
Internet: www.stubai.atNíže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.