Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Arlberg: pět hvězdiček zvučného jména

Arlberg představuje v nabídce zimní dovolené absolutní špičku: 280 km značených sjezdovek, 180 km variant pro ty, kteří chtějí jezdit mimo sjezdovky, 79 lanovek a vleků, průměrné množství sněhu sedm metrů od listopadu až do května a záruka slunečného počasí.

Skvělé lyžování v lyžařské oblasti Lech Zürs © Lech Zürs Tourismus GmbH / Sepp Mallaun
Arlberg s pěti středisky: Lech, Zürs, Stuben, St. Christoph a St. Anton am Arlberg představuje jednu z nejlepších lyžařských oblastí na světě. Každý rok se tu scházejí milovníci zimních sportů a vyznavači jemného prašanu z celého světa, rekreační lyžaři, turisté na sněžnicích a běžkaři.

Permanentka Arlberg-Pass propojuje rakouské spolkové země Tyrolsko a Vorarlbersko.
V těchto místech, v nadmořské výšce od 1.300 do 2.800 metrů, se nachází kolébka alpského lyžování. Dějiny lyžařského sportu v Alrbergu se začaly psát v roce 1901, kdy byl v obci St. Christoph založen lyžařský klub Arlberg. V Lechu byla v roce 1925 otevřena první lyžařská škola.
Lidé, kteří sem přijedou na zimní dovolenou, mohou v Arlbergu lyžovat od rána do večera a ani jednou přitom nemusejí sjíždět po stejné trase, přičemž si mohou vybrat mezi upravenými sjezdovkami všech stupňů obtížnosti, mezi svahy s prašanem nebo rozlehlým zasněženým terénem mimo sjezdovky.
Snowboardisté a freeskieři  se scházejí ve snowparku na Rendlu. Sjezdovky Steilhang v Schindlerkaru v St. Antonu am Arlberg, Albona ve Stubenu, Zürsertäli v Zürsu nebo známý Schlegelkopf v Lechu uvádějí v nadšení i ty, kteří vyrostli takříkajíc s lyžemi na nohou.
Na všech těchto svazích a sjezdovkách známých po celém světě a ještě na celé řadě dalších mohou hosté jezdit na jedinou lyžařskou permanentku Arlberg-Liftpass, která umožňuje radovánky na lyžích v pěti arlberských horských střediscích. Lyžaři mají navíc k dispozici zdarma lyžařské autobusy, které je dopraví do jednotlivých skiareálů.
 • Lech am Arlberg – elegantní, stylový
  Středisko zimních sportů, které se vyznačuje exkluzivitou, autentickou pohostinností, nadšením pro sport a kosmopolitní otevřeností a přitom si stále uchovává svou světoznámou vesnickou atmosféru.

 • Zürs am Arlberg – exkluzivní, prominentní
  Část Arlbergu Zürs leží v nadmořské výšce 1717 metrů a představuje i v jiných ohledech vysokou úroveň. Toto středisko je vyhlášené jako mekka milovníků lyžování v hlubokém sněhu.

 • Stuben – idylický, rozmazlující
  Příjemný a útulný Stuben je rodiště průkopníka lyžování a zakladatele první lyžařské školy na Arlbergu. Věnuje se zde velká pozornost  těm, kteří milují jízdu v prašanu, a na druhé straně se tu nabízí hlídání dětí.

 • St. Christoph am Arlberg – tradiční, svůdný
  Nejvyšší obec na Arlbergu  a jedna z nejvýše položených lyžařských středisek v Rakousku je exkluzivní St. Christoph (v nadmořské výšce 1800 metrů). Navíc je tato vesnice důležitým bodem na Arlbergu, protože tudy probíhá hranice mezi Tyrolskem a Vorarlberskem.

 • St. Anton am Arlberg – dynamický, sportovní
  St. Anton am Arlberg je kosmopolitním centrem, kde se na Arlbergu schází lyžařská a freeridová komunita. Vyznačuje se ohromujícím panoramatem horských vrcholů, ale také srdečnou pohostinností a pěstováním tyrolských tradic.


Špičkové akce a události
Také v tomto roce připravili v lyžařském regionu Arlberg celou řadu zajímavých akcí, mimo jiné už legendární závody "Bílý kruh" ("Der Weiße Ring") a  "Bílé opojení" ("Der Weiße Rausch"). Každý, kdo sem přijede na zimní dovolenou, může se tak zároveň těšit na sportovní a kulturní události extra třídy:

 • 30. listopadu 2012:  zahájení sezony na Arlbergu

 • 07./08. prosince 2012: Snow & Safety Conference
                                   Cineastic Gondolas v Lechu a Zürsu

 • 12./13. ledna 2013: závody světového poháru žen v St. Antonu  am  Arlberg

 • 19.ledna 2013: "Bílý kruh" -  "Der Weiße Ring" - závody v Lechu a Zürsu am Arlberg

 • 20.  dubna 2013: Longboard Classics ve Stubenu am Arlberg

 • 20. dubna 2013: "Bílé opojení" - "Der Weiße Rausch" v St. Antonu am Arlberg

 • 21. dubna 2013: ukončení sezony ve všech arlberských střediscích


Další informace:

Lech Zürs Tourismus GmbH
A-6764 Lech am Arlberg
Tel:  +43-5583-2161-0
Fax:  +43-5583-3155
E-Mail: info@lech-zuers.at
Internet: www.lech-zuers.at

Tourismusverband Stuben am Arlberg
A-6762 Stuben am Arlberg
Tel: +43-5582-399
Fax:+43-5582-3994
E-Mail: info@stuben.at
Internet: www.stuben.com

Tourismusverband St. Anton/ St. Christoph am Arlberg
A-6580 St. Anton am Arlberg
Tel: +43-5446-2269-0
Fax: +43-5446-2532
E-Mail: info@stantonamarlberg.com
Internet: www.stantonamarlberg.comNíže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.