Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Mnoho tváří zimy v korutanském Nassfeldu

Nassfeld, největší lyžařská oblast v Korutansku a jedna z deseti špičkových zimních destinací v Rakousku, překvapuje milovníky lyžování především výbornými sněhovými podmínkami.

Lyžování v korutanském Nassfeldu © Fischer Ski und Groetschnig
Pochlubit se může také svou velikostí, moderní infrastrukturou (mj. nejdelší kabinkovou lanovkou v Alpách známou jako Millenium-Express), různorodostí svých sjezdovek a ohromujícím panoramatem okolních hor.
Navíc si Nassfeld připravil pro své hosty celou řadu nových služeb, např. expresní lyžařský servis přímo na sjezdovce, výhodné půjčování lyží, bezplatné uložení lyží a lyžování pro děti do 10 let zdarma.

K dalším milým překvapením patří také možnost odesílat pomocí připojení wi-fi přímo ze sjezdovky momentky z mobilu přátelům a známým.

Pro své hosté si v Nassfeldu připravili různé balíčky jako Nassfeld speciál 4=3 (při rezervaci pobytu od neděle do čtvrtka 1 den zdarma) a řadu tematicky zaměřených nabídek.

Zážitky v hlubokém sněhu
Pro milovníky lyžařských radovánek mimo sjezdovky připravili v Nassfeldu atraktivní balíček, jehož součástí je mimo jiné trénink jízdy v hlubokém sněhu s videoanalýzou a rozborem rizik a kurz, při kterém se účastníci, freerideři, seznámí mj. s problematikou lavinového nebezpečí a se záchranářskou technikou. Kurzy vedou kvalifikovaní horští vůdci a lyžařští instruktoři.

Nejslunečnější  lyžařská oblast v Alpách
Nassfeld je známý velkým počtem slunečních dní a této své výhody využívá při akci  „Lyžování na sluníčku 2013“. Hosté se mohou opalovat nejen při lyžování, ale užít si sluníčka také v mnoha barech pod širým nebem, kde je pro ně připravena výborná hudba, originální míchané nápoje a speciality, které se vymykají běžnému stravování na horských chatách. Součástí balíčku „Lyžování na sluníčku“ jsou každý den v poledne vybrané speciality na jedné ze slunečných teras včetně hudebního doprovodu.

Módní zimní sporty na sněhu
Lyžující mládež míří v Nassfeldu hlavně do nového snowparku na Gartnerkofelu, který je největší a nejatraktivnější v Korutansku. Seznam módních sportů, které nabízí Nassfeld pro své hosty, je však mnohem širší. Nechybí zde snow tubing, carving, skifox, airboard, snowbike a snowskate. A jelikož ani sami teenageři nevědí, co všechno by mohli požadovat, připravili pro ně v Nassfeldu v centru NTC u horské chaty Tressdorfer Alm balíček nazvaný NTC Blue Day, v jehož rámci si mohou za 20 eur celý den zkoušet všechny moderní sportovní disciplíny.

Mimo sjezdovky
Na své si v Nassfeldu přijdou i běžkaři, pro které je připraveno 80 km běžkařských stop v údolí Gailtal a dvě stopy, které vynikají po celou sezonu zaručeně kvalitními sněhovými podmínkami a umožňují přitom „výlety“ do sousedních italských Alp. Na horách i v údolích je k dispozici mnoho upravených zimních turistických cest.
Zdejší idylickou zimní krajinu si mohou hosté užít také při túrách na sněžnicích. Jezero Pressegger See u Hermagoru nabízí zase bruslení, metanou na ledu a hokej.
K radovánkám na saních zve malé i velké pět přírodních sáňkařských drah, z toho jsou tři večer osvětleny.
Po zimních sportovních aktivitách mohou návštěvníci využít k odpočinku relaxační centra hotelů v Nassfeldu i kolem něho a  akvapark Aquarena v Kötschachu-Mauthenu.


Kontakt pro média:
Karnische Tourismus GmbH
Dr. Kurt Genser
Hauptstraße 14
A-9620 Hermagor, Österreich
Tel. +43-4282-31-31-0
Fax: +43-4282-31-31-31
E-mail: info@naturarena.com
Internet: www.naturarena.com
www.nassfeld.atNíže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.