Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Tipy na výlety v Burgenlandu

Podzim a zima v Burgenlandu není jen časem odpočinku, ale také pozváním na několik zajímavých akcí, vrcholících romantickými adventními trhy v předvánoční době.

Zimní pohled na zámek Esterházy v Burgenlandu © Esterhazy Pribatstiftung
Svátek nového vína "Martiniloben" na Neziderském jezeře
Na svátek sv. Martina, burgenlandského patrona, 11. listopadu, se odjakživa křtí a poprvé ochutnává mladé víno. Je to čas, kdy je nové víno na světě nové víno „Heuiriger“ a víno z minulého roku je od této chvíle staré. Pro obce kolem Neziderského jezera je slavnost nového vína Martiniloben příležitostí k velkým oslavám. Zejména o víkendu 9.-11. listopadu budou ve vinařských obcích otevřeny pro hosty dveře stovek vinných sklípků. A k vínu nového ročníku se podává tradiční martinská husa s červeným zelím a knedlíkem.
www.neusiedler-see.at


Burgenlandská husa
Hlavní roli při festivalu "Burgenlandská husa" ("Gans Burgenland"), který potrvá až do prosince,  hraje samozřejmě husa. Tento festival tvoří desítky gastronomických, kreativních a veselých akcí soustřeďujících se na oblíbeného a chutného domácího opeřence.

Hosty očekává mimo jiné:
  • Safari v kraji Seewinkel v termálních lázních St. Martins Therme & Lodge (9. a 16.11.)
  • tradiční draní (husího) peří v hotelu Vila Vita (11.11.)
  • pečení chleba a ochutnávka mladého vína v regionu Rosalia (17.11.)
  • putování po vinohradu a ochutnávka amforového vína v Purbachu (4.-8.12.)
  • řezání třešňových větviček a pojídání chleba s husím sádlem v Purbachu (4.12.)
  • slavnost „Wei(h)nachteln“ v Donnerskirchenu (15.12.) a mnoho jiného

www.burgenland-schmeckt.at


Tichý advent
Po celém Burgenlandu se připravuje konání různých malých a milých vánočních trhů na neobvyklých místech v nejhezčím období roku, v adventu.  Na návštěvníky čekají ukázky tradičních lidových řemesel. Mohou je obdivovat a nakupovat a užívat si předvánočního poklidného času při popíjení punče, horké čokolády nebo svařeného vína.Další informace:
Burgenland Tourismus
Johann-Permayer-Straße 13
A-7000 Eisenstadt
Tel:+43 -682-63384-0
Fax:+43 -682-63384-20
E-Mail: info@burgenland.info
Internet: www.burgenland.info/czNíže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.