Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Zimní zážitky v Lungau

Do lyžařského regionu Lungau stačí zakoupit jedinou permanentku, která umožňuje návštěvníkům lyžovat ve skiareálech Großeck-Speiereck a Katschberg-Aineck a v rodinné lyžařské oblasti Fanningberg.

Báječné lyžování v prázdninovém regionu Lungau © Ferienregion Lungau / Heiko Mandl
Lyžování v regionu Lungau s jedinou permanentkou!

Zimní ráj pro velké i malé
Rodiče, kteří si chtějí užívat bez starostí jízdu na sjezdovce, se mohou spolehnout na to, že o jejich děti budou pečovat školení instruktoři v lyžařských školkách a školách. Kromě lyžařského kurzu je tu pro děti připraven další program s veselým sáňkováním, koulováním, stavěním sněhuláka a diskotékou na ledu. Zvláštním zážitkem pro celou rodinu je návštěva alpské zoologické zahrady Almdorf-Lungau v St. Margarethen, jízda na koni nebo v saních tažených koňmi.

Ideální terén pro běžkaře
Lungau vyniká také jako běžkařská oblast se 150 km stop na klasický styl a 100 km stop na volný styl čili bruslení a nabízí výborné podmínky pro trénování techniky, výdrže a rychlosti. Pro běh na lyžích je neobyčejně důležitý dostatek kvalitního sněhu – podmínku zaručují v oblasti Lungau hřebenové stopy Katschberg, Prebersee a Schönfeld a 6 km zasněžované stopy Lignitz, vhodné pro začátečníky, rekreační běžkaře i profesionály. Oblast Lungau byla vyznamenána rakouskou pečetí kvality běžkařských stop.

Rozmanité možnosti pro skialpinisty
Pod pojmem skialpinismus se skrývá touha vstoupit do harmonického vztahu s horami a přírodou mimo upravované sjezdovky. A na toho, kdo zvládne namáhavý výstup do ticha hor, čeká jako odměna vzrušující sjezd hlubokým sněhem dolů. Oblast  Lungau se sedmi postranními údolími a širokou škálou možností různých vrcholových túr je považována za eldorádo pro skialpinisty. Nadmořská výška 1.200 metrů činí z Lungau ideální východisko pro řadu vyhledávaných skialpinistických túr všech stupňů obtížnosti. Velkým lákadlem pro skialpinisty je především na jaře hora Preber, vysoká 2.740 metrů a umožňující velkolepý panoramatický výhled od Großglockneru až po Karavanky. Pro milovníky této náročné zimní disciplíny připravili v Lungau také speciálního skialpinistického průvodce.
 
Trénink zimní jízdy
Mezi vášnivými motoristy a automobilovými závodníky je turistická oblast Lungau známá tím, že tu po celou zimu leží vysoká sněhová pokrývka, a proto se zde každoročně konají tréninky jízdy v zimních podmínkách (mj. automobilek BMW, Porsche a Daimler). Účastníci se procvičováním řízení, brzdění a smyků na sněhu učí, jak se vypořádat se záludnostmi zimního období na silnicích. Součástí tréninku jsou praktické jízdy s procvičováním zimní dynamiky jízdy,  údržba a zabezpečení vozidla a vyučování příslušné teorie.

Odpočinek a relaxace
Po tolika sportovních aktivitách být opomenut ani odpočinek a vhodná relaxace. Aktivně strávený krásný zimní den lze ideálně ukončit v ozdravném a relaxačním centru Samsunn v Mariapfarru nebo v akvaparku BadeINSEL Tamsweg.

Lungau v přehledu
Přibližně 150 kilometrů sjezdovek, 32 vleků a lanovek a dětských vleků, večerní lyžování, lyžařské a snowboardingové školy, bezplatné lyžařské autobusy, asi 150 km běžkařských stop, 4 hřebenové stopy, 1 zasněžovaná stopa, zimní turistické cesty aj.


Další informace:

Ferienregion Lungau
Rotkreuzgasse 100
A-5582 St. Michael im Lungau
Tel.:: +43-6477-8988
Fax:: +43-6477-8988-20
E-Mail: info@lungau.at
Internet: www.lungau.at/winter
www.lungau.at/czNíže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.