Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Tiskové zprávy

Nabízíme Vám k nahlédnutí a stažení aktuální tiskové zprávy se zajímavostmi a tipy z Rakouska. Tiskové zprávy v plném rozsahu a obrázky ve formátu ke stažení jsou vždy na konci textu vlastní tiskové zprávy.

Tiskové zprávy
Lyžování v oblasti Silvretta v Montafonu, Vorarlbersko © Silvretta Montafon / Daniel Zangerl

Vorarlbersko: Varianty ve sněhu

Na západě Rakouska, mezi Bodamským jezerem a Arlbergem předvádí zima celou svou nádheru. Moderní lyžařská střediska, spousta přírodního sněhu a nápadité nabídky: Ve Vorarlbersku pěstují umění lyžování i kulturu pohostinnosti již více než 100 let. Vyhlášená kuchyně spoléhá na regionální produkty. A také mimo sjezdovky je co objevovat. Zhruba šest hodin trvá cesta z Prahy do lyžařských oblastí Vorarlberska.

Skvělá zimní zábava v zemi průkopníků lyžování
Lyžování na hoře Dreiländereck, region Villach, Korutany © Villach-Warmbad • Faaker See • Ossiacher See Tourismus / Adrian Hipp

Villach: 3 hory a nové termální lázně

Středem pozornosti ve zpravodajství o regionu zimních sportů Villach jsou obvykle tři hory v jeho okolí, Gerlitzen Alpe, Dreiländereck a Dobratsch. Jednou nohou hned ve 3 zemích - Rakousku, Itálii a Slovinsku - můžete stát na vrcholu Dreiländerecku - lyžařské oblasti se 17 km sjezdovek. Minulou zimu však byly okolní hory zcela zastíněny novými termálními lázněmi KärntenTherme ve Warmbad-Villachu.

Lyžování i termály ve Villachu
Více článků