Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Dolní Rakousko v plném květu

Nejkrásnější pohled na dolnorakouskou krajinu v plném květu se naskýtá na Moštové cestě v kraji Wachau.

Kvetoucí meruňky na jaře - Wachau, Dolní Rakousko © Donau Niederösterreich / Bramberger
Kvetoucí meruňky na jaře - Wachau, Dolní Rakousko © Donau Niederösterreich / Bramberger
Dunajská cyklostezka v Dolním Rakousku © Niederösterreich  Werbung / weinfranz.at
Dunajská cyklostezka v Dolním Rakousku © Niederösterreich Werbung / weinfranz.at
Dny moštu Gödnmosttage - Dolní Rakousko © Niederösterreich  Werbung / weinfranz.at
Dny moštu Gödnmosttage - Dolní Rakousko © Niederösterreich Werbung / weinfranz.at
Krajina regionu Mostviertel © Niederösterreich  Werbung / weinfranz.at
Krajina regionu Mostviertel © Niederösterreich Werbung / weinfranz.at

Meruňka ve Wachau

Koncem března/počátkem dubna, podle toho, jakou náladu budou mít příroda a počasí, promění oblast Wachau asi 100.000 kvetoucích meruňkových stromů v jeden velký ráj nadýchaných květů. Rozkvět meruněk ve Wachau nejen označuje počátek jara a nádherného období pro požitkáře – ale také zve k tělesným aktivitám v regionu světového kulturního dědictví.
Ideální příležitost k otestování jedné z nejoblíbenějších evropských a také jedné ze sedmi nejlepších cyklistických tras Dolního Rakouska - Dunajskou trasu - a vychutnat si v zahrádce některého z šenků a hostinců den první hřejivé paprsky slunce.
Kdo potřebuje ještě další důvod k jarní návštěvě oblasti Wachau: Od 27. března do 10. dubna 2014 se bude vyvařovat při „wachau GOURMET festivalu“ a  v polovině dubna již bude možné ochutnat první nové ročníky vína.Moštová hruška na Moštové cestě

Když síla jarního sluníčka roztopí poslední zbytky sněhu, promění se oblast Mostviertel postupně v jedinečný a kouzelný svět, plný zelených, bílých a žlutých odstínů. Miliony květů potáhnou celou zemi od Dunaje až po Ötscher. Vrcholem je období květu moštové hrušky koncem dubna a počátkem května, když mírné krajině nasadí bílý závoj statisíce hruškových stromů.
Také mnoho vesnic a měst podél 200 kilometrů dlouhé Moštové cesty se počátkem jara vyparádí a lákají návštěvníky jarními slavnostmi plnými atmosféry v místních šencích a hostincích. Velmi sváteční nálada panuje v Den moštu, 27. dubna, kdy se v okolí městečka Amstetten všude nabízí ochutnávky moštu, ranní setkání a "Frühschoppen" pod rozkvetlými stromy, túry, veselé slavnosti s hudbou a tancem.

Tip: Na cyklistické trase po Moštové cestě (110 km) mezi Dunajskými hvozdy a Předalpím je třeba překonat nejeden náročnější kopeček, námaha však bude odměněna dech beroucími panoramatickými výhledy na rozkvetlou Moštovou cestu.
www.moststrasse.at/de
 


Níže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.