Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Dolní Rakousko: Země rozmanité dovolené

Dolní Rakousko vyniká jedinečnou pestrostí přírody a kultury. To se odráží také v nabídce dovolené, která se specializuje na turisty, vyhledávájící v Dolním Rakousku požitky různého zaměření.

Hrad Falkenstein v kraji Weinviertel v Dolním Rakousku © Niederösterreich-Information
Aktivní dovolená v Dolním Rakousku
Milovníci aktivní dovolené ocení škálu krajinných typů ve Vídeňských Alpách a v regionu Mostviertel. Dolnorakouské hory jsou místem tichého obdivu k přírodě, ale i jejího aktivního prožívání.
V soutěsce Ötschergräben potkáme nejen kamzíky a vzácné druhy orchidejí, ale absolvujeme i jednu z nejhezčích pěších túr v Rakousku.
V dolnorakouských horách se odehrávají během roku ty nejslavnostnější okamžiky. Od konce dubna do poloviny října se konají pěší túry za doprovodu hudebníků, mše na horách, alpské slavnosti a selské trhy. K poznání hor přispívají také odborné prohlídky v přírodních parcích a společné putování v lidových krojích.

Dolní Rakousko nabízí momenty štěstí nejen při pěší turistice, ale i při dovolené strávené na kole. Milovníci kol se mohou vydat do sadů a na výšiny s mohutnými statky v kraji  Mostviertel, mezi vinohrady a do uliček s vinnými sklípky v regionu Weinviertel, do rašelinišť a vřesovišť v kraji Waldviertel a do borových lesů na úpatí Schneebergu. Rozmanitá krajina činí z Dolního Rakouska mimořádně atraktivní oblast pro cyklisty.


Kulinářská pokladnice Rakouska
V zahradách, na polích, na pastvinách a ve vodách Dolního Rakouska se rodí dolnorakouské regionální speciality. Nejznámějšími produkty jsou vedle vína také meruňky z Wachau a mák z Waldviertlu. Dolnorakouská gastronomie přitahuje labužníky nejen do vinných výčepů a typických hostinců, ale i do elegantních gurmánských restaurací. Ke špičkovým vinařským destinacím v Dolním Rakousku patří bezpochyby region Weinviertel. Při „stolování ve Weinviertlu“ se tu ve volné krajině prostírají stoly s nejjemnějšími specialitami z regionálních surovin. Nejlepší kuchaři z regionu už začali vyhledávat nejhezčí místa na tuto letní řadu gastronomických akcí. Nesmí při nich samozřejmě chybět ani nejdůležitější zástupce kulinářských zážitků Dolního Rakouska, víno.


Historie chleba a vína.
Ve znamení kulinářských požitků se odehrává také letošní Dolnorakouská zemská výstava na téma "Chléb a víno". Od 27. dubna do 3. listopadu 2013 bude Urgeschichtemuseum Niederösterreich v Asparnu an der Zaya prezentovat historii chleba a hlavní dolnorakouské město vína Poysdorf bude zase přibližovat návštěvníkům zajímavé dějiny vinného moku.Další informace:
Niederösterreich-Information
Tel.: +43/2742/9000/9000
E-mail: informace@noe.co.at
Internet: www.dolni-rakousko.at

Rádi vám poradíme!

 


Níže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.