Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Dovolená v Burgenlandu

Burgenland se svým mírným panonským klimatem nabízí nepřeberné možnosti milovníkům aktivní dovolené. Na cyklisty čeká kolem 2.500 km cyklostezek, od rekreačních tras až po náročné horské sjezdy.

Jízda na kánoi v Burgenlandu © Burgenland Tourismus / Franz Kovacs
Zvláště oblíbená je 138 km dlouhá trasa kolem Neziderského jezera. Na své si přijdou i milovníci horských kol a stále více hostů sem lákají elektrokola, jízdy na drezíně, čtyřkolky a dvoukolky.

Pěší turisté mají v oblibě hlavně dálkové turistické trasy, jako je hřebenová trasa „alpannonia“ od Semmeringu až na okraj Velké uherské nížiny. Alternativou jsou areály uzpůsobené severské chůzi (nordic walking) v Bad Tatzmannsdorfu, u Neziderského jezera a v Stegersbachu.

Burgenland je nejatraktivnějším rakouským regionem pro milovníky koní s 1.500 km jezdeckých stezek a s široce vybudovanou infrastrukturou jízdáren a jezdeckých usedlostí, které nabízejí nejnověji plánování tras i pomocí GPS i se zapůjčením příslušných navigací.

Mírné klima láká do Burgenlandu i golfisty. Na golfových hřištích v  Donnerskirchenu, Lutzmannsburgu, Bad Tatzmannsdorfu, Stegersbachu a Loipersdorfuse mohou odpalovat míče téměř po celý rok.

Neziderské jezero přitahuje v létě milovníky jachtingu a surfingu,v zimě pak bruslaře a jachtaře na ledě. Vodáci vyhledávají spletitá zákoutí rákosového pásu kolem jezera.  V jednotlivých obcích a u hotelů stále přibývá tenisových kurtů.
 
Interaktivní turistická mapa Burgenlandu
Obsahuje pěší, jezdecké a cyklistické trasy. Jejich detailní popisy, výškové profily a obrázky usnadňují plánování výletů. Kromě toho si mohou návštěvníci prohlédnout trasy trojrozměrně na Google-Earth a stáhnout si soubory GPX do svých navigací.
www.burgenland.info/tourenguide

Propojení Dunaje a Neziderského jezera

Motem nové 97 km dlouhé "Trasy pro objevitele" (Entdecker Tour) je „vítr, víno a voda“. Vede od vinic podél Dunaje ke břehům Neziderského jezera. Objevitelé na kolech mohou putovat po stopách římské historie i barokní radosti ze života, ale vychutnávat také přírodní krásy lužního lesa v Národním parku Donau-Auen či rákosového porostu v Národním parku Neusiedler See-Seewinkel. Cestou si mohou vybrat z mnoha příjemných možností občerstvení s vínem i gastronomickými specialitami.


Cyklostezka B10 kolem Neziderského jezera (severní část)

Patří k nejhezčím cyklistickým trasám vůbec a vede  kolem největšího stepního jezera ve střední Evropě, které je od roku 2001 součástí světového přírodního dědictví UNESCO. Jedinečná krajina a kulturní poklady dělají z této cyklostezky s minimálními výškovými rozdíly příjemnou objevitelskou výpravu a nezapomenutelný zážitek.


Další informace:
Burgenland Tourismus
Market Management Central- and Eastern Europe
Mag. (FH) Michaela Fischbach
Tel.: +43/2682/63384-23
E-Mail: fischbach@burgenland.info
Internet: www.burgenland.info/de
V češtině: www.burgenland.info/cz

 Níže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.