Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

HAPPY (SKI)END na Pitztalském ledovci

V nejkrásnějším lyžařském období roku, kdy se v dubnu probouzí jaro, láká nejvýše položený ledovec Tyrolska k jarnímu lyžování. Stabilní sněhová pokrývka a přitom příjemné teploty - zkrátka perfektní podmínky pro firnové sjezdy.

Café 3.440 na Pitztalském ledovci - nejvýše položená kavárna v Rakousku © Pitztaler Gletscherbahn / Daniel Zangerl
Café 3.440 na Pitztalském ledovci - nejvýše položená kavárna v Rakousku © Pitztaler Gletscherbahn / Daniel Zangerl
Západ slunce nad Wildspitzbahn - Pitztal, Tyrolsko © Pitztaler Gletscherbahn / Daniel Zangerl
Západ slunce nad Wildspitzbahn - Pitztal, Tyrolsko © Pitztaler Gletscherbahn / Daniel Zangerl
Zimní pohádka: Každoročně se v dubnu probouzí jaro a nutí paní Zimu k odchodu. Z tohoto souboje ročních období však nevzejde žádný poražený, ale směs extratřídy pro všechny lyžaře, turisty a vyznavače slunce: stabilní sněhová pokrývka, stále ještě pevné sjezdovky a přitom příjemné teploty - zkrátka perfektní podmínky pro uvolněné carvingové oblouky nebo firnové sjezdy jen ve svetru.

Co chtít více? Lehátka, například. Ta najdou všichni vyznavači slunce a pohodoví lyžaři na ledovcové terase. Odsud mohou z pohodlí mávat kolemjdoucím i jedoucím turistům, pouštějícím se z nejvyšší hory Tyrolska, 3.774 metrů vysoké Wildspitze, na spektakulární jarní túry s oblíbenými firnovými sjezdy do údolí. 

Ještě do začátku května, když už v údolí kvetou první krokusy, si mohou návštěvníci objednat spoustu „bílých“ nabídek pro mladé i starší nebo pro celou rodinu.
 

Pitztal se svými 7.400 obyvateli a čtyřmi obcemi Arzl, Jerzens, St. Leonhard a Wenns leží v Tyrolsku, v nadmořské výšce od 880 do 1.640 metrů. Wildspitze (3.774 metrů) na konci údolí je nejvyšší horou Tyrolska; přímo před ní se rozprostírá Pitztalský ledovec. Obzvlášť praktické: Síť autobusů je v celém údolí pro hosty zdarma.


Bližší informace o Pitztalském ledovci a oblasti Pitztal:
www.pitztal.com
v češtině: www.pitztal.com/en/international/tschechisch
www.pitztaler-gletscher.at/cs


Níže můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.