Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Idyla, šarm a dramatická kulisa hor v Innsbrucku

V Innsbrucku se město a okolní hory propojují do jednoho unikátního zážitku. Není mnoho jiných takových míst, kde by bylo možné se přesunout během půlhodiny z fascinujícího Starého Města na prosluněnou terasu horské restaurace ve 2.000 metrech n.m.

Nádherný výhled na Innsbruck © Innsbruck Tourismus
Tento zázrak umožňuje lanovka Nordkettenbahnen. Z terasy alpské restaurace na Seegrube si město a hory doslova podávají ruku: Innsbruck s pozoruhodným středověkým jádrem leží hostům přímo u nohou.

Zároveň se zde nacházíme v samém srdci přírodního parku Alpenpark Karwendel, který je svou rozlohou 727 km2 největší tyrolskou přírodní rezervací. Je protkán sítí pěších cest, které vedou k horským chatám a alpským salaším, ale také do prapůvodních lesů, v nichž se daří vzácným rostlinným druhům a kde žije divoká zvěř.

Ze stejného místa tu však můžeme prožít doslova z ptačí perspektivy i svět okolních hor. Od horní stanice lanovky na Hafelekaru vede na Seegrube jeden z nejhezčích úseků turistické cesty Adlerweg procházející celým Tyrolskem. Je to náročná vysokohorská trasa pro zdatné turisty, která patří k nejhezčím v širokém okolí Insbrucku.

Ještě mnohem větší zkušenosti s horami vyžaduje zajištěná cesta Innsbrucker Klettersteig. Je 3.300 metrů dlouhá, perfektně vybavená háky a ocelovými lany a vede od Hafelekaru přes sedm dalších vrcholů.
Jedna z nejzajímavějších oblastí pěších túr se rozkládá na jih od města, na innsbrucké „domovské hoře“ Patscherkofel.

Přírodními krásami tu vyniká zvláště „Limbová cesta“ Zirbenweg ve výšce kolem 2.000 metrů nad mořem. Okraje cest zdobí zvláště v červnu a v červenci kvetoucí pěnišníky, stinné porosty borovic limb lákají k procházce. Za letních večerů, které jsou tak světlé a vlahé, se hosté těší nejen z městského života, ale i z venkovské idyly okolních obcí. Obě těsně spjatá prostředí leží jen pár minut jízdy autem od sebe. Do ticha zní večerní zvony, všechno kolem voní trávou a senem a možná dostanete i chuť na osvěžující koupel v jezeře Lansersee nebo Natterersee.

Procházku po innsbruckém Starém Městě je třeba bezpodmínečně spojit s návštěvou některé z malebných pouličních kaváren. Pak se nabízí korzo po třídě Maria-Theresien-Straße s honosnými barokními stavbami. Stylovým lákadlem k nákupům je zvláště Kaufhaus Tyrol, který postavil David Chipperfield, a pasáže Rathausgalerien od architekta Dominiqua Perraulta. Zvláštní lahůdkou je  především bar na střešní terase pasáže Rathausgalerien, kde se tak hezky sedí se sklenkou koktejlu v ruce. Osvěženi se můžete vydat na pouť po innsbruckých muzeích, nebo navštívit některou z mnoha mimořádných kulturních akcí v rámci letního festivalu.


Další informace:
Innsbruck Tourismus
Tel.:+43-512-59850
E-mail: office@innsbruck.info
Internet: www.innsbruck.info


Níže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.