Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Kitzbühelské Alpy: Prostě špička!

Karta Kitzbüheler Alpen AllStarCard má v sobě veškerou pestrost nabídky: Skipas Premium platí na 356 lanovek a vleků a více než 1.000 kilometrů sjezdovek v deseti z nejkrásnějších lyžařských oblastí Evropy.

Lyžaři v pozadí se zimním panoramatem Kitzbühelských Alp © Kitzbüheler Alpen / Stefan Eisend

Ve sdružení lyžařských oblastí se spojily SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental a lyžařská Mekka Kitzbühel-Kirchberg, prázdninový region Hohe Salve, oblast St. Johann in Tirol a lyžařské oblasti v údolí PillerseeTal. Kromě nich zahrnuje karta AllStarCard také oblasti Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang, Zell am See-Kaprun a Ski Juwel Alpbachtal-Wildschönau.
80 procent sjezdovek je uměle zasněžováno, a k příjemné zastávce na nich láká 280 lyžařských chat. Obce čtyř prázdninových regionů PillerseeTal, St. Johann, Brixental a Hohe Salve bodují u návštěvníků nefalšovanou tyrolskou pohostinností, vstřícností k rodinám s dětmi a velkým výběrem ubytovacích možností pro každou peněženku až po pětihvězdičkový hotel a vysokou gastronomii. V Hochfilzenu otevírá v listopadu nový fairhotel, nabízející špičkové služby za férovou cenu. Všechny obce Kitzbühelských Alp jsou dostupné přímo z dálnice nebo vlakem.

Špičková nabídka pro každé nároky
Kdo se již roky po sjezdovkách neproháněl, staré lyže už dávno vyřadil a přesto zase dostal chuť, zkusit si sjezdový postoj, tomu přijde právě vhod balíček Learn 2 KitzSki v Kirchbergu v oblasti Kitzbühelských Alp, určený pro všechny, kdo znovu začínají. Balíček zahrnuje vedle ubytování také skipas, zapůjčení lyží a bot a lyžařský kurz. Úkolu, vzbudit znovu nadšení pro lyžařský sport, se v Kitzbühelských Alpách může zhostit hned 2.000 lyžařských instruktorů v 83 renomovaných lyžařských školách. Ti už se postarají o vybroušení Vaší techniky a stylu, a vyučují také pověstné „staronové“ techniky: new school, snowboard, telemark, závodní techniku nebo zábavné sportovní disciplíny jako snowbike.

WinterPLUS (15. – 30.03.14) v prázdninovém regionu St. Johann také není žádná „polovičatá záležitost“ : Přesto dostanete při objednání tří nebo čtyř noclehů v některém z podniků Winterplus 2- až 3-denní skipas za poloviční cenu. A již druhý spolucestující zaplatí i za nocleh jen polovinu.
Zábavu na sněhu v Kitzbühelských Alpách si užívají již docela malí hosté: U Buchensteinwand am Pillersee leží největší dětský park Tyrolska. V prázdninovém regionu Hohe Salve se školka pro děti hostů u lanovky Hopfgarten postará i o malé děti již od jednoho roku, v prázdninovém regionu St. Johann in Tirol a u lanovek ve Fieberbrunnu dokonce již od šesti měsíců. V dětské školce při lyžařské škole v Kirchbergu jsou lyžích k vidění i dvouleté děti.

Lyžování s celou rodinou je zase obzvláště výhodné v určitých obdobích v sezóně: Rodinný hit SkiWelt (do 20.12.13 + 15. – 30.03.14) v prázdninovém regionu Hohe Salve a v Brixentalu nebo Velikonoční paušály v údolí PillerseeTal nabízejí všem dětem do 15 let lyžování zdarma, pokud si alespoň jeden z rodičů koupí 3-denní skipas.
Špičkové paušály nabízí také PillerseeTal v podobě „Schnee4you“ v lednu a v březnu a stejně tak Brixental se svým balíčkem Schnee(s)pass počátkem prosince, v lednu a na jaře.

V Kitzbühelských Alpách je pořád něco nového
Novinkou z minulého roku je sdružení Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, které vzniklo propojením osmimístnou kabinkovou lanovkou a dva kilometry dlouhou sjezdovkou ze Schatzbergu do Inneralpbachu. V oblastech Kitzbüheler Horn a Steinplatte ve Waidringu provozuje největší sdružení snowparků v Evropě, QParks, novinku Funslope. Oblast SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental zase může nabídnout permanentní závodní trať v Brixenu a trať pro filmování na jižním svahu v Scheffau.Níže můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.
 

Kontakt