Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Korutany: Cyklistické zážitky a aktivní dovolená na slunečné jižní straně Alp

V Korutanech zve nespočet čistých a až 28 stupňů teplých jezer ke koupání a vodním hrátkám. Okolí třpytivých jezer slibuje jedinečné zážitky. Tady můžete objevit na průzkumných cestách dech beroucí výhledy, měkoučké louky na piknik a dobře schovaná místa ke koupání.

Romantická cyklotúra u jezera Wörthersee v Korutanech © Kärnten Werbung / Franz Gerdl
Romantická cyklotúra u jezera Wörthersee v Korutanech © Kärnten Werbung / Franz Gerdl
Cyklistika & Vodní radovánky u jezera Turnersee v Korutanech © Kärnten Werbung / Daniel Zupanc
Cyklistika & Vodní radovánky u jezera Turnersee v Korutanech © Kärnten Werbung / Daniel Zupanc
Cyklistika u jezera Klopeiner See © Kärnten Werbung / Daniel Zupanc
Cyklistika u jezera Klopeiner See © Kärnten Werbung / Daniel Zupanc
Na kole kolem jezera Turnersee v Korutanech © Zupanc
Na kole kolem jezera Turnersee v Korutanech © Zupanc
Koupání v křišťálovém jezeře Wörthersee v Korutanech © Steinthaler, Kärnten Werbung
Koupání v křišťálovém jezeře Wörthersee v Korutanech © Steinthaler, Kärnten Werbung
Jízda pohořím Nockberge v Korutanech © Kärnten Werbung / Heiko Mandl
Jízda pohořím Nockberge v Korutanech © Kärnten Werbung / Heiko Mandl
162 kilometrů plných zážitků mezi kulturou a historií, to jsou různé trasy cyklostezky Via Carinzia ve slunečném regionu jižních Korutan. Vyjíždí se z idylického údolí Rosental, které je formováno úchvatným pohořím Karawanken, v pěti etapách se dostává až k jezeru Klopeiner See a dále přes lehce zvlněné údolí Lavanttal.
 
Překrásnou kulisu uprostřed Gailtalských a Karnských Alp nabízí všem cyklonadšencům   Gailtalská cyklostezka, která vede z Kötschach-Mauthenu až do Villachu po perfektně položených cyklostezkách v celkové délce 90 kilometrů. Cestou si můžete udělat malou zastávku na osvěžení a vykoupání v jezeře Pressegger See, které se třpytí na slunci přímo na trase a není tak potřeba žádné zajížďky.
 
Na severu Korutan, v regionu Národního parku Vysoké Taury, se nalézá Glocknerská cyklostezka. Tahle jednodenní trasa vede kolem jedinečných přírodních úkazů, jako například vodopádu Jungfernsprung, který padá přes skalní římsu několik stovek metrů do údolí nebo skrze nádherná alpská údolí, které jsou dokola rámována štíty třítisícovek.
 
V regionu středních Korutan naleznou milovníci cestování na elektrokole nádherné trasy. Devět perfektně značených tématických tras křižuje celou oblastí, nově otevřené půjčovny elektrokol, stejně jako nespočet zajímavých míst pro výlety a nabídka kulinářských požitků, to vše se spojuje v pestře prožitých chvílích na slunečné jižní straně Alp.
 
Na jaře vychází region Villach vstříc speciální pestrou nabídkou přáním rekreačních cyklistů: V květnu je skoro každý den organizován jeden cyklistický výlet s průvodcem. U jezera Wörthersee se vyplatí například vydat se na okruh pěti jezer, který vede z Veldenu k jezerům Hafnersee, Keutschacher See, Bassgeigensee a Rauschelesee.
 
Podél všech cyklotras v Korutanech se nachází mnoho zajímavých míst k výletům pro celou rodinu. Se speciální kartou Kärnten Card můžete volně navštívit více jak 100 z nich. Kromě toho přes 60 bonusových partnerů nabízí majitelům karty velice výhodné slevy. Platnost je od 13. dubna do 26. října 2014.
 

Drávská cyklostezka nezná hranic
Jedna z nejznámějších rakouských cyklistických tras je 366 kilometrů dlouhá Drávská cyklostezka, která vede přes Korutany. Šest etap začíná v obci Toblach/Dobbiaco v Jižním Tyrolsku a vede podél toku Drávy do cíle v Mariboru ve Slovinsku. Hlavní část cesty ovšem leží v Korutanech. Celá cesta v obou směrech je perfektně značená a vede převážně rovinatým terénem, aby cyklista mohl opravdu plnými doušky a bez námahy vstřebávat všechny zážitky - www.drauradweg.com

 

Na Alpsko-jadranské cyklostezce z národního parku až k moři
Nezapomenutelné zážitky přináší 410 kilometrů dlouhá Alpsko-jadranská cyklostezka. Z Mozartova města Salcburku projedete za jeden týden středem Národního parku Vysoké Taury směrem na slunečný jih do Korutan a přes hranice Rakouska až do Itálie. Trasa, obzvláště na území Korutan, je velice atraktivní, protože od tauernského železničního tunelu pro autovlaky v Mallnitzu vede prakticky stále z kopce až k moři v Itálii. Rozmanitost krajiny je také jedinečná: mohutné hory, slunečné jezerní údolí - a čím dále na jih, tím pozvolnější a líbeznější krajina, až konečně unavené nohy mohou spočinout na severním břehu Jadranu. Zpátky do výchozího bodu se jede pohodlně vlakem, který vyjíždí z Udine pravidelně dvakrát denně. Informace najdete na www.alpe-adria-radweg.com.Další informace:
Turistická centrála Kärnten Werbung
Dr. Lada Pranter  
Tel.: +43/463/3000/42
E-mail: lada.pranter@kaernten.at 
Internet: www.korutany.comNíže můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.