Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Kultura a gastronomie od Horního Rakouska po jižní Čechy

Údolí Dunaje v Horním Rakousku má každý den jinou tvář. Jednou se představuje se zalesněnými říčními břehy a Schlögenským meandrem. Jindy má zase podobu divoce romantického regionu Strudengau. A mezitím pulzující kulturní město Linec se svými poutavými kontrasty.

Linec - Ars Electronica Center © Johann Steininger / Foto 360.at
V roce 2013 v Linci udává tón hudba. A to nejen v novém hudebním divadle, což je ostatně nejmodernější operní divadlo v Evropě. Linec nabízí celou širokou paletu hudebních žánrů – od muzikálu přes balet, pop, rock, elektronickou hudbu až po klasiku. Festivalové akce jsou velmi různorodé a přitahují ke kultuře další zájemce.

Při akci Höhenrausch (Opojení z výšek) se účastníci mohou procházet nad střechami Lince a získávat zde nové, jedinečné dojmy.

Kultura v Linci prochází však také žaludkem, například  u restauratérů zapojených do kulinářského festivalu „Hotspots Linz“. Na hosty zde čekají netušené průhledy do oblasti rakouské pohostinnosti.

Také v jižních Čechách mohou zájemci objevovat řadu kulturních a gastronomických zajímavostí. Město Český Krumlov, které vyniká svou jedinečnou středověkou dispozicí na Vltavě, bylo právem zařazeno na seznam památek světového kulturního dědictví UNESCO. Říká se mu také „perla jižních Čech“ a návštěvníci tu najdou celou řadu pozoruhodných architektonických památek v gotickém a renesančním stylu. V létě představují zcela mimořádný zážitek představení v legendárním divadle v zámeckém parku s otáčivým hledištěm. K příjemné atmosféře pobytu v jižních Čech přispívá také chutná česká kuchyně a točené pivní speciality.

Další informace:
Oberösterreich Tourismus Information
info@oberoesterreich.at
Tel.: +43/732/221 022
www.hornirakousko.cz

Níže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.