Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Letní štěstí pro děti na selském statku v Tyrolsku

Když si například na statku Plonerhof rodiny Grimmů v Hopfgartenu hosté skočí do sena, zažijí při tom přesně to, co je podstatou Dovolené na statku v Tyrolsku: Být součástí selského života, vychutnat si přírodu a na vlastní kůži poznat život zdejších sedláků, přesto nemuset obětovat prázdninový komfort.

Příležitost projet se na koni na selském statku v Tyrolsku © Tirol Werbung
Příležitost projet se na koni na selském statku v Tyrolsku © Tirol Werbung
Radovánky při senoseči © www.uralubambauernhof.at
Radovánky při senoseči © www.uralubambauernhof.at
Děvčátko před jízdou na koni na statku v Tyrolsku © Tirol Werbung
Děvčátko před jízdou na koni na statku v Tyrolsku © Tirol Werbung
Bylinky na selském statku v Tyrolsku © Tirol Werbung
Bylinky na selském statku v Tyrolsku © Tirol Werbung
Dovolená na statku - to není nic jiného, než ponoření se do venkovského života Tyrolska. Nikde jinde se prázdninové hosté nemohou podílet na životě selského obyvatelstva tak intenzivně, jako na téměř 400 selských statcích v Tyrolsku. Mnoho tyrolských sedláků dává prázdninovým hostům možnost zúčastnit se života na statku na vlastní kůži. Je to skutečné dobrodružství - zejména pro rodiny s dětmi. Pohladit si domácí kočku, svézt se na traktoru nebo třeba pomáhat ve stáji, to jsou neobyčejné prázdninové zážitky, které dětem může nabídnout jen selský statek. Zatímco rodiče si užijí klidu, děti objeví, jak vzrušující může být život na venkově.

Pro mnoho tyrolských sedláků je pronájem apartmánů nebo pokojů důležitým vedlejším příjmem vedle zemědělství. Mnoho selských statků proto v létě nabízí apartmány či pokoje pro hosty. A jako host tam nejste jeden z mnoha, péče je naopak zcela individuální. 

Hosté nemusí selský statek vlastně vůbec opustit - tak bohatá je nabídka přímo na místě. Kdo má chuť, může již brzy ráno pomáhat vyhánět krávy na pastvu či sbírat vejce. A pokračovat se může malou exkurzí do vlastní zahrádky, kde Vám selka osobně vysvětlí účinky a léčivé síly květů a bylin. Při společném zavařování marmelády nebo pečení jablečného závinu se pak můžete jen tak mimochodem dozvědět cenné rady a tipy, například ohledně přípravy  mastí či domácího mýdla.
 

Velká dobrodružství na malém prostoru

O děti je mezitím nejlépe postaráno: společně s ostatními dětmi mají co objevovat. Dostali už králíci čerstvou vodu? Mají se poníkům zaplést copánky? Přežila malá hráz na potoce noc a kdo pomůže s opravou traktoru?
 

Od bio až po wellness - specializované selské statky

Mnohé ze selských statků si ve své nabídce stanovily priority a jsou tak schopny ještě lépe vyhovět potřebám různých cílových skupin: například statky zaměřené na miminka a rodiny s dětmi, se spoustou vybavení pro celou rodinu, biostatky, statky zdraví a bylinné farmy s velkou nabídkou wellness a relaxace, bezbariérové ​​statky pro vozíčkáře či osoby s omezenou schopností pohybu nebo jezdecké statky s širokou nabídkou kolem koní.
 

Haflingové: Miláčci dětí  

Obzvláště populární u dívek (i chlapců) jsou selské statky, které také nabízejí možnost zažít dovolenou ze hřbetu koně.  V Tyrolsku jde přitom velmi často právě o haflinga. Tento klasický tyrolský kůň s dlouhou blond hřívou je pro děti ideální - klidný a vyrovnaný, dobromyslný a přesto agilní. Příkladem jezdeckého selského statku v Tyrolsku je Haflingerhof ve Westendorfu. Karin a Roland Treichlovi nabízejí svým hostům nejen devět apartmánů, ale také od projížďky na ponících až po vlastní jízdárnu vše, co nadchne především dívky. "U nás si na své přijdou začátečníky i profesionálové a mohou jezdeckou dovolenou prožít přímo na selském statku," říkají manželé Treichlovi. "Jak těsné je pouto dětí ke koním, to vidíme pokaždé. Není snad dítě, které by svého koně nenamalovalo a nevytvořilo si k němu vztah."
 

Bezpečné zážitky pro děti  

Na 21 dětských statcích v Tyrolsku vědí hostitelské rodiny přesně, co malí rekreanti chtějí: skákat do sena, mazlit se se zvířaty, jezdit na traktoru, dojit, běhat naboso, stavět hráze, zapálit si táborák a tak dál.  Děti se učí a poznávají všemi smysly. Vyzkoušet si, dotknout se a samozřejmě se umazat, to všechno k tomu patří. A baby se jim přitom nic nestalo, splňují selské statky zvláštní kritéria a jsou testovány co do bezpečnosti dětí. Nacházejí se většinou bezpečnější poloze bez silničního provozu, v klidných lokalitách s dostatkem prostoru pro dovádění a s drobnými domácími zvířaty k mazlení. Specializované statky jsou dobře vybavené postýlkami, židličkami, dětskými bezpečnými zásuvkami a dalším.
 

Dovolená na statku: 400 krát v Tyrolsku  

Nejlepší přehled o možnostech trávení dovolené na selském statku podává platforma "Dovolená na statku".  V této speciální nabídkové skupině je po celém Rakousku sdruženo asi 2600 selských statků s možností dovolené, 400 z nich je v Tyrolsku.

Bližší informace:
www.tirol.at/urlaub-am-bauernhof


Tyrolsko patří s více než deseti miliony příjezdů hostů z více než 50 zemí a kolem 45 miliony noclehy v turistickém roce 2012/13 a dále s 34 regionálními svazy k předním prázdninovým destinacím v Alpách. Tyrolský turismus charakterizuje téměř 200 let jeho historie a četné pionýrské výkony v této oblasti. Hosté oceňují v létě stejně jako v zimě jedinečné přírodní zážitky, vysokou kvalitu služeb a infrastruktury a mezinárodně uznávanou pohostinnost. Tirol Werbung GmbH se sídlem v Innsbrucku je turistickou marketingovou organizací země. Jejím nejdůležitějším posláním je propagace Tyrolska jako vyhledávaného místa pro načerpání energie v alpském světě.

Další informace:
Mag. Manuela Mörtenbäck
Tourismusmarketing DACH / Reise PR
Tirol Werbung
Maria-Theresien-Straße 55
A-6020 Innsbruck
Tel: +43.512.5320-656
Fax: +43.512.532092-656
Mobil: +43.664.80532-656
E-Mail: manuela.moertenbaeck@tirolwerbung.at
Internet: www.tyrolsko.cz
 


Níže můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.