Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Magicky krásné lyžování v Korutanech, slunném jihu Rakouska

Zima v Korutanech s jejími srdečnými hostiteli, to je ryzí radost ze života pro milovníky lyžování – začátečníky i profíky. A jaké kouzlo je sem přitahuje? Nádherná poloha s dlouhými sjezdovkami a garancí sněhu mezi třpytící se kulisou hor, které jen podtrhují nezapomenutelnou zimní atmosféru.

Rodinné radovánky na sněhu v Korutanech © Kärnten Werbung / Edward Groeger
Rodinné radovánky na sněhu v Korutanech © Kärnten Werbung / Edward Groeger
Požitek wellness v Korutanech © Kaernten Werbung / Franz Gerdl
Požitek wellness v Korutanech © Kaernten Werbung / Franz Gerdl
Lyžování v kouzelné korutanské krajině © Kärnten Werbung/Franz Gerdl
Lyžování v kouzelné korutanské krajině © Kärnten Werbung/Franz Gerdl
1. korutanský lázeňský dům v Millstattu, Korutany © Kärnten Werbung / Tine Steinthaler
1. korutanský lázeňský dům v Millstattu, Korutany © Kärnten Werbung / Tine Steinthaler
Římské lázně - Bad Kleinkirchheim, Korutany © Bad Kleinkirchheim
Římské lázně - Bad Kleinkirchheim, Korutany © Bad Kleinkirchheim

Díky kombinaci klimaticky výhodné polohy na jižní straně Alp a silnému působení jadranské níže tu lyžařská sezóna trvá až do pozdních jarních měsíců.

Přijeďte a zažijte to na vlastní kůži - nikde nemá tahle výzva větší platnost, než právě v Korutanech. Tady se zimní sny stávají skutečností!

Lyžařský ráj pro rodiny, rekreační i znovu začínající lyžaře.
Na korutanských sjezdovkách se vydovádějí především rekreační lyžaři, pro které je hlavním smyslem požitek z pohybu na čerstvém vzduchu. Přes 1.000 kilometrů pečlivě upravovaných sjezdovek, které mají většinou pečeť nejvyšší kvality, v 31 korutanských a východotyrolských lyžařských střediscích nabízejí především pohodové stejně jako bezpečné rodinné lyžařské terény. A Korutany nezapomínají ani na milovníky volnosti a adrenalinu, pro které jsou připraveny terény pro jízdu na boulích, freeridové areály a funparky pro nekonečné řádění lyžařů i snowboardistů.

Skipas, který otevírá dveře a možnosti.
Topskipass Kärnten-Osttirol-Gold je karta, která za obzvlášť výhodných podmínek otevírá mnoho možností nejen pro rodiny. Stejně výhodně fungují i regionální skipasy a nabídky paušálů s různými atraktivními službami v ceně. Dech beroucí výhledy, vyhřívané altány, číšníci nebo pomocné služby na sjezdovce stejně jako slunečné terasy, to vše jen podtrhne zážitky na sněhu.

Naučte se lyžovat se zárukou úspěchu.
Lyžařské kurzy v certifikovaných korutanských lyžařských školách zaručují, že každý velmi brzy udělá své první lyžařské obloučky. Proto pro ně není problémem opět nabídnout kurzy se zárukou úspěšného absolvování. Ve třech dnech se začátečníci naučí natolik lyžovat, že bez problémů sjedou každou modrou sjezdovku. A to za jednotnou cenu od 129 euro jak pro děti, tak dospělé. Pokud po třech dnech přesto vše neklapne, pak škola okamžitě vrátí celou částku za kurz zpět.

Alternativní zážitky mimo sjezdovky.
Nejen pro lyžaře jsou Korutany země zaslíbená. Pro ty, kteří neholdují v zimě jízdě po sjezdovkách, jsou připraveny alternativní sporty a aktivity. Zamrzlé hladiny 200 jezer lákají nejen bruslaře, ale také vyznavače metané nebo ledního golfu. Mezi nimi září jako drahokam jezero Weissensee se 6,5 km². Korutany jsou také oblíbeným cílem milovníků lyžařských túr a individualistů. Běžecké trasy se dvěma stopami, osvětlené sáňkařské dráhy nebo výlety na sněžnicích doplňují už tak pestrou nabídku. Zaručeně nezapomenutelné vzpomínky a zcela výjimečné zážitky slibuje jízda se psím spřežením "Husky-Safari" s průvodcem, romantické vycházky při úplňku nebo exkluzivní výlety „Magické momenty“ v pohoří Vysoké Taury - v oblasti Národního parku, jejímž vrcholem je pozorování divokých kozorožců s výkladem odborného průvodce.

Další informace na www.korutany.com nebo přes kontakt pro novináře

Kontakt pro média Kärnten Werbung GmbH
Lada Pranter-Pranterova
Tel. +43/463/300/42
E-Mail: Lada.pranter@kaernten.at

Internet: www.korutany.com

V našem mediálním archivu najdete mnoho fotografií pro vaše články: www.media.kaernten.at

Níže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.