Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Město, lyžování & après ski: Innsbruck!

Vítejte v olympijském světě Olympia SkiWorld Innsbruck: 9 lyžařských oblastí, včetně lyžování na ledovci, obklopuje jako magický prstenec hlavní město Alp.

Báječné lyžování v Innsbrucku © Innsbruck Tourismus

Město sportu plné okouzlujících příležitostí

A pro posezení a zábavu pro lyžování, které zde říkají pěkně po francouzsku „après ski“ zde platí: odhodit lyžařské oblečení a vrhnout se „do víru města“!“ Vždyť v hlavním městě Alp jdou lyžařské požitky ruku v ruce s městským šarmem. Stačí přímo ve středu města  nastoupit do lyžařského autobusu nebo na lanovku a o pouhých 20 minut později  už si připínáte lyže a vyrážíte pod azurově modrou oblohou na sjezdovky pokryté běloskvoucím sněhem, třpytícím se v paprscích slunce.  

O sportovní, ale i hostitelské tradici Innsbrucku nejlépe svědčí fakt, že toto město jako první v historii uspořádalo hned třikrát Zimní olympijské hry (1964, 1976, 2012). Není proto divu, že právě tady najdou zimní sportovci perfektní podmínky pro všechny druhy „bílého sportu“.
Mohou se těšit na 300 kilometrů sjezdovek, sedm snowparků a funparků, upravované trasy pro běžecké lyžování a v neposlední řadě i na místa, kde se odehrávalo olympijské sportovní klání. Třeba na odvážně pojatý skokanský můstek v areálu Bergisel – dílo světově proslulé architekty Zahy Hadid, kde se nabízí nezapomenutelné posezení ve vyhlídkové kavárně. Nebo na olympijskou bobovou a sáňkařskou dráhu, kterou si  může každý sjet ve „výletním“ bobu řízeném zkušeným pilotem – nebo ještě odvážněji – řítit se dolů ledovým korytem na 4 místném závodním woku.

K zážitkům patří také neobyčejné innsbrucké „après ski“. Oblíbenými místy setkávání po dni stráveném na sjezdovce jsou vinné bary a zákusky či káva zase zvláště dobře chutnají třeba v kavárně „Sacher“, která je pobočkou proslulého stejnojmenného vídeňského podniku. K zimní dovolené v Innsbrucku patří i procházky podloubími středověkého starého města, ústící na hlavní třídu Maria-Theresien-Strasse.  Pěší zóna láká také svými atraktivními obchody a nákupními možnostmi v centru Rathausgalerien nebo elegantním obchodním domě Kaufhaus Tyrol.  

Labužníci si přijdou na své jak v některé ze špičkových, gastronomickými cenami vyznamenaných restaurací tak v typických útulných lokálech starobylých tyrolských hostinců. Za zmínku jistě stojí také innsbrucký noční život – od pulzujících barů až po návštěvy divadla. 

V předvánočním období se rozbuší srdce romantiků při návštěvě některého z pěti innsbruckých vánočních trhů. Kouzlo horských Vánoc a adventu působí svou magickou silou na každého návštěvníka.


Níže můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.
 

Kontakt