Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Nejvyšší ocenění Alp nadále zůstává na Stubaiském ledovci

Angažovanost šéfkuchaře Davida Kostnera a jeho motivovaného týmu v restaurantu Schaufelspitz se vyplatily. Exkluzivní restaurant Schaufelspitz v nadmořské výšce téměř 3.000 metrů byl oceněn celkem čtrnácti body Gault Millau 2014.

Gurmetský restaurant Schaufelspitz, Stubaiský ledovec © Tourismusverband Stubai
Aktuální vydání gastronomického průvodce Gault Millau uvádí, že zdejší předkrmy si vyžadují „ničím nerušené vnímání“, „mimořádnou pozornost“ zasluhují hlavní chody a za „zvláštní zmínku“ stojí čokoládový dort s tonkovými boby prokládaný datlemi s karamelovo-banánovou zmrzlinou. Gastronomickou kritiku navíc velmi oslovila kvalita a prostředí horského restaurantu Schaufelspitz.

Tvrdou prací a kvalitou k úspěchu
Šéf kuchyně v restaurantu Schaufelspitz David Kostner má z ocenění hned dvojnásobnou radost. Udržet úroveň v restauraci v téhle nadmořské výšce je totiž náročnější než v údolí.
„I když zcela odhlédneme od logistické výzvy, dopravy exkluzivních produktů při kolísání teplot do těchto nadmořských výšek, spočívá další z těžkostí v obtížné kalkulovatelnosti vytížení, které bezprostředně souvisí s momentálním počasím. A pak je tady právě ta výška a jiný tlak vzduchu, na to je třeba při vaření vždy brát ohled. Manfred Unterkirchner, ředitel gastronomie na Stubaiském ledovci, doplňuje: „Etablovat restaurant tohoto druhu uprostřed lyžařského střediska – a k tomu navíc v nadmořské výšce téměř 3.000 m  – není vůbec jednoduché. Nám se to ale povedlo. Očekávání hostů jsou tady u nás úplně jiná, než v klasické restauraci v údolí. Naši zaměstnanci proto musí mít speciální kvality a dovednosti. Díky našemu týmu jsme si vybudovali dobrou pozici, tu nám potvrzuje i mnoho našich stálých hostů.
 

Restaurant Schaufelspitz na Stubaiském ledovci v přehledu
Restaurant Schaufelspitz s krásnou borovicovou jizbou, hřejivým krbem a nádhernou sluneční terasou je klenotem horské gastronomie na Stubaiském ledovci a pracovištěm oceněného šéfkuchaře Davida Kostnera. Stanicemi profesionální dráhy Davida Kostnera byly mimo jiné Palace Luzern (16 bodů dle průvodce Gault Millau), restaurant Pétrus v Londýně (2 Michelinské hvězdičky), The Grove Luxury Resort, Embassy v Londýně, než rodák z Tyrolska našel cestu zpět do své vlasti. V září  2010 převzal vedení restaurantu Schaufelspitz a dodal tak se 14 body v průvodci Gault Millau vysoké ocenění také království věčného sněhu a ledu.

Restaurant Schaufelspitz je otevřen v průběhu lyžařské sezóny od poloviny října do počátku května denně od 9:00 do 16:15 hodin. Rezervace jsou přijímány na tel. +43/5226/8141/324.
Také pro nelyžaře stojí návštěva restaurantu Schaufelspitz rozhodně za to. Všichni, kdo chtějí zažít nejvýše položený gurmetský restaurant Rakouska i bez lyží, jednoduše použijí lanovku. Od určité minimální útraty při návštěvě restaurantu uhradíme lístek za půlhodinovou jízdu lanovkou.

Další tiskové informace:
Stubaier Gletscher
Mag. Catherine Propst
vedoucí marketingu & PR
Tel.: +43/512/59500-24
E-Mail: c.propst@wintersport-tirol.at     
Internet: www.stubaier-gletscher.com
V češtině: www.stubaier-gletscher.com/czeNíže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.