Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Novinky zimní sezony 2013/2014 v Ischglu

V Silvretta-Aréně bude otevřena nová kyvadlová lanovka Piz Val Gronda, která obohatí středisko o další tři kilometry sjezdovek a napojení do nové freeridové oblasti.

Báječné lyžování v Ischglu © Tourismusverband Paznaun-Ischgl

Novinky 2013/2014
Kdo by si myslel, že už zná každý kout lyžařské oblasti v Ischglu, toho v sezóně 2013 překvapí novinka. Kyvadlová lanovka „Piz Val Gronda“ půjde do provozu koncem prosince a přepraví v kabince 150 osob do výšky 2.812 metrů a do dosud nepoznaných terénů. Nahoře na Piz Val Gronda se pohledům otevře celé údolí Fimbatal s výhledy na vrcholy Fluchthorn, Wildspitze a Hoher Riffler. Odtamtud vede červená, tři kilometry dlouhá sjezdovka s převýšením 517 metrů až do Vesiltalu. Zvláštním vrcholem je nově otevřená freeridová oblast, která se táhne až do Fimbatalu.
Protože Ischgl nikdy nespí, začala již v létě 2013 výstavba nové lanovky Pardatschgrat, která bude uvedena do provozu v sezóně 2014/2015. Spojí východní část centra Ischglu s 2.616 metrů vysokým vrcholem Pardatschgrat a překoná přitom největší výškový rozdíl na světě, 1.257 metrů.

Zábava extratřídy
Vedle sportovních požitků je lyžařská oblast často dějištěm špičkových akcí. Brilantním startem do nové zimní sezóny bude Nickelback. Čtyři muži, pět nominací na Grammy a více než 50 milionů prodaných alb: S kapelou Nickelback přivede Ischgl 30. listopadu 2013 do lifestylové metropole Alp jednu z nejúspěšnějších světových kapel. Kanadský rockový kvartet zahájí zimní sezónu 2013/2014 a rozvibruje scénu při legendárním koncertu Top of the Mountain pod širým nebem impozantní hudební a světelnou show.
To nejlepší: Vstupenkou na koncert je platný skipas.

Jedinečným časem pro lyžování je také leden, kdy se aréna Silvretta každoročně proměňuje v obrovskou galerii pod širým nebem. Při soutěži soch ze sněhu, nazvané „Tvary v bílém“  se schází deset mezinárodní párů umělců a po pět dní vytváří několik metrů vysoké modely ze sněhu.

Opravdový maraton akcí zažijí hosté v dubnu: Vedle Velikonočního koncertu Top of the Mountain doplňují kalendář akcí Lyžařské mistrovství světa gastronomie a Hvězdný pohár kuchařů.
www.ischgl.comNíže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.