Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Nový vrchol Pitztalu: Café 3.440

Nahoře na Pitztalském ledovci provozovatelé lanovek přichystali v roce 2012 další vrchol: Zdejší novinka, „Café 3.440“ s visutou terasou a panoramatickou skleněnou stěnou, je nejvýše položenou kavárnou v Rakousku.

Freeride - Pitztalský ledovec, tyrolsko © Tourismusverband Pitztal

Hosté jsou zde hýčkání rakouskou kávou, domácími zákusky a dorty, tyrolskou kuchyní a špičkovými víny. Od léta 2013 si lze toto architektonicky působivé místo zamluvit také pro svatební hostiny. Na 140 čtverečních metrech je místo pro 116 hostů uvnitř a dalších zhruba 50 na terase.

Nejvýše položený ledovec Rakouska tak s lanovkou Wildspitzbahn a novou kavárnou „Café 3.440“ nabízí celoroční atrakci, kterou mohou aktivní rekreanti navštěvovat v létě i v zimě.

Milovníci lyžařských túr navíc najdou na Pitztalském ledovci perfektní výchozí bod k túrám na nejvyšší horu Tyrolska, 3.774 metrů vysoký vrchol Wildspitze. Odtamtud vede vůbec nejdelší sjezd do údolí v celé oblasti východních Alp.

Běžkaři si přijdou na své na sedm kilometrů dlouhé vysokohorské trati u běžkařského střediska a příznivci lezení po ledu zase v ledovcových stěnách. Velmi žádaný je také snowpark se třemi odlišnými zónami, prostě hřiště pro snowboardisty. Na milovníky prašanu čeká v okolí Pitztalského ledovce na 41 kilometrů variantních sjezdů mimo sjezdovky a pořádná peřina hlubokého sněhu.

Freeridové tipy: S průvodcem se můžete vydat na sjezd z Taschachferneru kolem spektakulárních ledovcových mostů na Mittelbergjochu údolím Taschachtal až k dolní stanici ledovcového expresu do Mittelbergu.

Bližší informace o Pitztalském ledovci a oblasti Pitztal:
www.pitztal.com
v češtině: www.pitztal.com/en/international/tschechisch
www.pitztaler-gletscher.at/cs


Níže můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.