Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Podzimní turistika: Z Horního Rakouska až do jižních Čech

Hornorakouské pastviny na podzim jsou ideální pro všechny, kdo mají rádi turistiku, ale nemusí zrovna vrcholové túry. Dobře rozvinutou síť turistických cest mohou nabídnout i jižní Čechy.

Občerstvení v horách - Pyhrn-Priel, Horní Rakousko © Tourismusverband Pyhrn-Priel / Röbl

Klasikou mezi pastvinami v Národním parku Vápencové Alpy je například Ebenforstalm uprostřed pohoří Reichraminger Hintergebirge. Nebo Gowilalm v oblasti Spital am Pyhrn, kde si můžete odpočinout před ohromujícím panoramatem Vápencových Alp. Kdo pak přeci jen dostane chuť na vrcholovou túru, vydá se na 2.023 metrů vysoký vrchol Kleiner Pyhrgas.

Z Horního Rakouska až do jižních Čech
Vedle Horního Rakouska mohou také jižní Čechy nabídnout dobře rozvinutou síť turistických cest: ze Šumavy do Novohradských a Píseckých hor, podél řek a v okolí měst. Obzvlášť pěkná několikadenní túra je například Trasa Dunaj-Vltava. Vychází z Lince v Horním Rakousku a vede v několika etapách až do Českého Krumlova. Toto jihočeské město se pyšní jedním z nejkrásnějších Starých měst v Čechách, na prozkoumání malebných uliček by si návštěvník měl rozhodně udělat dostatek času.Níže můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.

Kontakt