Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Pitztalský Hochzeiger: Spolujezdcem v rolbě

Jak rychle může jet rolba a kolik vlastně váží kabina lanovky? V rodinném lyžařském středisku Hochzeiger se mohou hosté jako spolujezdci účastnit úpravy sjezdovek rolbou.

Jízda rolbou - Hochzeiger, Pitztal © Tourismusverband Pitztal / Albin Niederstrasser
Jízda rolbou - Hochzeiger, Pitztal © Tourismusverband Pitztal / Albin Niederstrasser
Kabinová lanovka v lyžařské oblasti Hochzeiger, Pitztal © Tourismusverband Pitztal / Albin Niederstrasser
Kabinová lanovka v lyžařské oblasti Hochzeiger, Pitztal © Tourismusverband Pitztal / Albin Niederstrasser

Kolik vody spotřebuje sněžné dělo? Jak rychle může jet rolba a kolik vlastně váží kabina lanovky? Poznat provoz lanovky zevnitř nebo se jako spolujezdec účastnit úpravy sjezdovek rolbou – v rodinném lyžařském středisku Hochzeiger mohou děti i dospělí od této zimní sezóny nahlédnout za kulisy. Kdo by se třeba chtěl dovědět, co všechno v takové lyžařské oblasti návštěvníci a sportovci zvenčí nevidí, může každý čtvrtek ve 13.00 hodin nahlédnout za kulisy provozu lanovky. V hodinové exkurzi pak zájemce provede vedoucí lyžařského střediska Hochzeiger svými každodenními povinnostmi a odpoví na všechny otázky, které účastníky během zajímavé prohlídky napadnou. Pro zvědavé děti něco perfektního, protože na otázky typu „Jak rychle vlastně může jet taková lanovka?“ rodiče často hned tak odpověď nemají. Cena pro dospělé činí 15 Euro a pro děti do 15 let je prohlídka zdarma. Přihlášky: Přímo u pokladny lanovek lyžařské oblasti Hochzeiger.

 

Spolujezdcem v rolbě
490 koňských sil pod kapotou a téměř devět tun váhy má každá ze šesti roleb, které až do noci upravují 40 kilometrů sjezdovek lyžařské oblasti Hochzeiger. Jaké to je v kokpitu takového obra, si mohou tuto zimní sezónu všichni zájemci sami vyzkoušet. Po ukončení provozu lanovek a vleků se mohou na sedadle spolujezdce červené hochzeigerské rolby vydat po svahu nahoru. V kabině rolby zažijí děti i dospělí naživo a z první ruky, jak se rozorané sjezdovky opět proměňují v bílé koberce s manšestrem, a dozví se, na co všechno musí rolbař při své noční práci dávat pozor. Termíny si lze každý den dohodnout individuálně u pokladny lanovek lyžařské oblasti Hochzeiger. Dospělí zaplatí 40, děti do 15 let 20 Euro za jízdu.


Bližší informace o lyžařské oblasti Hochzeiger, Pitztalském ledovci a oblasti Pitztal:
www.hochzeiger.com
www.pitztal.com
v češtině: www.pitztal.com/en/international/tschechisch
www.pitztaler-gletscher.at/cs


Níže můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.