Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Pitztalský ledovec: Zimní sezona již v plném proudu

Na Pitztalském ledovci mohou příznivci lyžování, snowboardu i freeridu začít zimní sezónu obzvláště brzy. Lyžařský provoz zde tradičně začal již v polovině září.

Nejvyšší lanovka Rakouska - Wildspitzbahn  © Tourismusverband Pitztal

Pitztalský ledovec je považován za lyžařskou oblast s jednou z nejlepších garancí sněhu a zároveň s nejnáročnějšími sjezdovkami. Tady mohou příznivci lyžování, snowboardu i freeridu začít zimní sezónu obzvláště brzy.
Lyžařský provoz zde začal již v polovině září, zatímco dole se louky a pastviny Pitztalu ještě využívají k podzimní turistice. Nabízejí se zde lyžařské zážitky a gastronomie na úrovni doby a s výhledem, který obyčejně zažívají jen extrémní horolezci.

Nejvyšší lanovka Rakouska, lanovka Wildspitzbahn, postavená teprve v roce 2012, přepraví hosty za pouhých šest minut do oblasti věčného ledu a sněhu nad 3.000 metrů nad mořem. Do kabinky Doppelmayr s vyhřívanými sedadly se vejde osm osob a dostanou se z dolní stanice v nadmořské výšce 2.840 metrů až na 3.440 metrů vysoký vrchol. Světovou novinkou této lanovky je skutečnost, že si zde cestující mohou vzít lyže a snowboardy s sebou do kabinky. To značně usnadňuje a urychluje nastupování i vystupování.


Na Pitztalský ledovec můžete vyrazit již teď:
Nabídka PODZIM NA LEDOVCI

  • ubytování na 7 nocí
  • 6denní skipas na Pitztalský ledovec
  • skibus zdarma


Cena za osobu: € 797,- (ubytování ve 4* hotelu)
Nabídka platí od 30.října do 8. prosince 2013.

Další informace o nabídce v angličtině: Authum on the glacier.Bližší informace o Pitztalském ledovci a oblasti Pitztal:
www.pitztal.com
v češtině: www.pitztal.com/en/international/tschechisch
www.pitztaler-gletscher.at/cs


Níže můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.