Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Přes den na sjezdovkách na ledovci a večer v ledovcovém hotelu

5 tyrolských ledovců zajistí program také pro čas po lyžování: Ať malý soukromý penzion, útulný apartmán nebo 4-hvězdičkový hotel, pro každé nároky se najde to správné ubytování.

Vyhlídková plošina Sölden - Tyrolsko © Bergbahnen Sölden
Vyhlídková plošina Sölden - Tyrolsko © Bergbahnen Sölden
Nový restaurtant na Gailachkogelu v Söldenu otevře v prosinci 2013 © Bergbahnen Sölden
Nový restaurtant na Gailachkogelu v Söldenu otevře v prosinci 2013 © Bergbahnen Sölden
Sölden (1.350 až 3.340 metrů): Nejlepší hotspot Rakouska

V roce 2010 byla otevřena nová lanovka Gaislachkoglbahn se třemi harmonicky klenutými, průhlednými staničními budovami. V tomto roce je na řadě logické pokračování: Na horní stanici ve výšce 3.048 metrů bude v prosinci 2013 otevřen nový designový restaurant; navržený stejnými architekty, kteří mají na svědomí také stanice lanovky, a bude stejně tak průhledný jako ony. Restaurant však nebude klenutý, ale bude to krychle. V nejvýše položeném restaurantu v lyžařské oblasti bude také kuchyně na nejvyšší úrovni, exkluzivní jídelní lístek ponese nadpis „Alpine Cuisine“.

Novou sezónu na ledovci přivítá 12. a 13. října také ledovcový opening Maxxx Mountain First Snow s testy lyží a snowboardů i živou hudbou na Rettenbachferneru. Pokračovat se bude od 26. do 27. října 2013 Světovým pohárem FIS a mnoha ledovcovými párty a koncerty k zahájení sezóny 2013, 16. a 23.  listopadu. Electric Mountain Festival na Giggijochu nabídne i tento rok produkci známých DJs přímo v lyžařské oblasti 2.300 metrů nad mořem: od 30. listopadu 2013 až do festivalového finále 4. dubna 2014.

Ledovec Hintertux (1.500 až 3.250 metrů): Jediné celoroční lyžařské středisko Rakouska
Hintertuxský ledovec byl v roce 1968 prvním ledovcem Tyrolska zpřístupněným lyžařům. Dodnes je jediným ledovcem, na kterém se dá lyžovat i v létě. Tuto zimu se dostane srdci lyžařské oblasti, chatě Tuxer Fernerhaus v nadmořské výšce 2.660 metrů, generální rekonstrukce – mj. bude konec stoupání po schodech v lyžákách, protože všechna dosavadní schodiště nahradí eskalátory. Spannagelhaus bude zase přebudován na útulný restaurant s obsluhou a šarmem horské chaty. Restaurant s obsluhou bude mít 90 míst a 60 dalších míst na terase. K jídlu se budou podávat místní speciality i mezinárodní kuchyně.

V zimě nabízí tato lyžařská oblast 59 kilometrů sjezdovek s přírodním sněhem. Od prosince do dubna se Hintertuxský ledovec spojuje se čtyřmi dalšími lyžařskými středisky v největší lyžařskou oblast v Zillertalu, Zillertal 3000 – s celkem 192 kilometry sjezdovek. Pow(d)er Weekend je na programu od 11. do 13. října: pořádná párty se světlým pivem, snídaně s bílou klobásou a hudba DJs z Antenne-Bayern udělají z terasy u chaty Tuxer Fernerhaus ultimativní "Partylocation". Sportovní podívaná se naskytne od 28. listopadu do 1. prosince 2013, kdy budou na Hintertuxském ledovci o co nejlepší umístění bojovat vyznavači telemarku při zahájení Světového poháru FIS. Lyžaři s volným vázáním přijedou na Hintertux soutěžit ze 14 zemí. Nejlepší pohled na průběh soutěží bude právě od nové chaty Tuxer Fernerhaus.

Přes den na sjezdovkách na ledovci a večer v ledovcovém hotelu
5 tyrolských ledovců zajistí program také pro čas po lyžování: Ať malý soukromý penzión, útulný apartmán nebo 4-hvězdičkový hotel, pro každé nároky se najde to správné ubytování.
Více informací na:
www.gletscherhotels.atBližší informace:            
5 Tiroler Gletscher            
Maria-Theresien-Straße 55, A-6020 Innsbruck            
Tel.: +43/512/5320/646           
Fax: +43/512/5320/92646
E-mail: christina.ruhfass@tirolwerbung.at           
www.gletscher.tirol.at
v češtině: www.tirolergletscher.com/cz
Vpravo si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.