Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Rozmanitost zimy v Dolním Rakousku

Zimní krajina oblasti Waldviertel představuje protipól každodenního stresu a je ideálním místem pro zimní odpočinek s klidným prostorem pro tělo i duši. Mostviertelské lyžařské oblasti zase bodují výhodnými nabídkami celodenních výletů a krátkých zimních dovolených.

Radovánky na sněhu v regionu Waldviertel v Dolním Rakousku © Waldviertel Tourismus / www.ishootpeople.at
Radovánky na sněhu v regionu Waldviertel v Dolním Rakousku © Waldviertel Tourismus / www.ishootpeople.at
Zima v regionu Mostviertel v Dolním Rakousku © Mostviertel Tourismus / weinfranz.at
Zima v regionu Mostviertel v Dolním Rakousku © Mostviertel Tourismus / weinfranz.at

Zima. Odpočinek v oblasti Waldviertel

Waldviertel je malý ráj, kde se navzájem najdete, neztratíte se, kde se rozehrávají romantické idylky, široké horizonty a malé zázraky. Lesy a malé vesničky zahalené do bílého zimního kabátu vyzařují klid, který nakazí každého, kdo se jim otevře. Tady se zdá, že neexistuje čas, který utíká, ale jen ten, který si člověk udělá: čas naplněného života a čas uvolňujícího odpočinku. Asi žádná jiná oblast nenabízí svým hostům tak široce rozvrstvené spektrum zážitků odpočinkových, sportovních i zážitkových. Ať pro zamilované, sportovce nebo hledající zdraví a krásu.
Fádní není Waldviertel nikdy. A to ani tehdy, když počasí ke sportu zrovna neláká. Pak si třeba necháme od paní hostinské vysvětlit, jak se dělají všechny ty tradiční Waldviertelské pochoutky jako kapr, nudle s mákem nebo knedlíky. Příznivci vína se mohou v Kamptalu prokoštovat výrobky zdejších vynikajících vinařů nebo navštívit Zážitkový svět whisky v Roggenreithu s výrobnou i sklady, kde whisky zraje.
Přijít.Vypnout.Natankovat – kdo pobývá v oblasti Waldviertel, vrátí se jako proměněný, odpočinutý, zdravý člověk. Žádný spěch, žádný stres, žádný masový turismus – mezi kopečky a vesnicemi oblasti Waldviertel je jen klid, ticho, naplněný čas života a uklidňující čas zimního odpočinku.

Další informace & objednávky:
Waldviertel Tourismus
Tel.: +43/2822/541 09
E-Mail: info@waldviertel.at
www.waldviertel.at/c
www.waldviertel.at
www.waldviertel.at/en
www.dolni-rakousko.info 

Rozmanitá zábava na lyžích v Mostviertelských Alpách

Výlet za sněhem může být docela dostupný. Mostviertelské lyžařské oblasti bodují výhodnými nabídkami celodenních výletů a krátkých zimních dovolených. A všechny mají jedno společné: čerstvý vzduch, krásné vyhlídky a kouzelnou zimní krajinu.

Říše sněhu: Hochkar v oblasti Göstling/Ybbs
Jen 150 km od Vídně leží Göstling a lyžařská oblast Hochkar. Hochkar je nejvýše položené horské středisko východních Alp. Na výběr je zde 9 vleků a 18 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti.

Balíček Hochkar Ski Komplett:

  • 3 noclehy s PP v hotelu nebo hostinci
  • 3denní kombinovaný skipas Ötscher-Hochkar
  • 3 dny zapůjčení výbavy
  • vstup do Ybbstalských solných lázní na 4 hodiny  

         

Cena € od 252,- € v hostinci.
Platí od začátku sezóny do 6. dubna 2014.

Ötscherská vesnice: Lackenhof am Ötscher
Horská vesnice Lackenhof leží 810 m nad mořem v postranním údolí na úpatí Ötscheru. Většina ubytovacích možností leží v bezprostřední blízkosti vlaků. V rozmanité lyžařské oblasti zpřístupňuje devět vleků celkem 19 kilometrů sjezdovek.

Vyhlídková hora: Mariazellská Gemeindealpe u Mitterbachu
Ať nádherný hluboký sníh, vyzývavé sjezdovky s boulemi nebo široké rodinné sjezdovky - Gemeindealpe u Mitterbachu nabízí jak začátečníkům tak zkušeným lyžařům nerušenou lyžařskou zábavu na celkem 13 kilometrech sjezdovek.

Rodinný ráj: Annaberg
Annaberg je umístěn v nádherné poloze a jako lyžařská oblast nabízí vše, co mohou rodiny od ideální lyžařské dovolené očekávat. Devět moderních vleků  zpřístupňuje 20 kilometrů sjezdovek. Všechny vleky jsou vybaveny bezdotykovým vstupem.

 

Prospekty, přívětivé poradenství a objednávky:
Mostviertel Tourismus
Tel.: +43/7416/521 91
E-Mail: info@mostviertel.at
www.mostviertel.info/en
www.mostviertel.info
www.dolni-rakousko.info
 


Níže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.