Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau:
V tyrolských Alpách září lyžařský klenot

145 kilometrů sjezdovek, 24 původních lyžařských chat a lákavé prázdninové obce - v lyžařském klenotu Alpbachtal Wildschönau v Tyrolsku najdete lyžařskou zábavu s pohodou a šarmem.

Panoramatický pohled na Wiedersbergerhorn - Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau © Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau
Panoramatický pohled na Wiedersbergerhorn - Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau © Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau
Na Schatzbergu - Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau © Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau
Na Schatzbergu - Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau © Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau
Markbachjoch, Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau © Ski Juwel Alpbachtal Wildschoenau
Markbachjoch, Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau © Ski Juwel Alpbachtal Wildschoenau
Noční lyžování - Reith im Alpbachtal © Nachtskilauf Reith im Alpbachtal
Noční lyžování - Reith im Alpbachtal © Nachtskilauf Reith im Alpbachtal
Odpočinek po lyžování na horské salaši - Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau © Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau
Odpočinek po lyžování na horské salaši - Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau © Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Když zima rozprostře svůj bílý plášť po původních dřevěných domech a na horách jiskří čerstvý prašan, pak jste se ocitli v jedné z nefalšovaných vesnic obou oblastí. Jak v Alpbachtalu tak také ve Wildschönau byste marně hledali obří hotelové komplexy a trvalou zvukovou kulisu aprés ski. Tady se autentická dovolená v Tyrolsku pojí s čistou radostí z lyžování v jedné z největších a nejrozmanitějších lyžařských oblastí Tyrolska.  

145 kilometrů sjezdovek s jediným skipasem
Pro zimní sezónu 2012/13 se obě lyžařské oblasti Wildschönau a Alpbachtal spojily v jednu z největších v Tyrolsku. Oblast nazvaná Ski Juwel (Lyžařský klenot) je také jednou z nejrozmanitějších lyžařských oblastí v Kitzbühelských Alpách se zimními zážitky pro začátečníky, rodiny s dětmi i zkušené lyžaře. Tady se carvuje na širokých sjezdovkách, zanechávají se stopy v hlubokém sněhu a zkouší triky v některém ze tří snowparků.
32 km modrých sjezdovek je pro každého začátečníka i pohodového rekreačního lyžaře přesně to pravé. Pro ty, co už chtějí víc, je zde celkem 78 km červených sjezdovek, a kdo chce pořádné vzrušení, vyzkouší 18 km nejlépe upravovaných černých. Freerider najde svůj revír pod vrcholem Wiedersbergerhorn směrem na Inneralpbach.

Pět klenotů zaručuje rozmanitost na sjezdovkách
Rozlehlá lyžařská oblast má připraveno pět klenotů, které čekají na objevení. Pět rozdílných lyžařských areálů nabízí pestrost a zábavu pro začátečníky i pro zkušené. Obě hlavní střediska Schatzberg a Wiedersbergerhorn jsou přímo spojena kabinkovou lanovkou.  Hora Auffach je pokladem pro rodiny a pohodové lyžaře. Rodiny s dětmi a všichni, kdo hledají pohodové terény, tady najdou spoustu vhodných červených sjezdovek. Velká cvičná louka pro začátečníky je přímo u prostřední stanice lanovky. Středisko Markbachjoch Niederau je již sportovněji zaměřené. „Race´n´Boarder Arena“ nabízí perfektní možnosti tréninku a kdo by chtěl zjistit, na kolik to jeho prkýnka vytáhnou, pro toho je určena sjezdovka „Speed Track“, kde si může nechat svou rychlost změřit. Freeridový revír s rozlehlou oblastí přírodního sněhu (u lanovky Hornbahn 2000) najdete na protější straně údolí, ve středisku Wiedersbergerhorn Alpbach. Vedle obou sportovních sjezdovek do údolí čekají na náhorní plošině Hornplateau také početné cvičné vleky.  Za nočním lyžováním se vydáte na Reither Kogel, kde nabízejí široké carvingové sjezdovky třikrát týdně špičkové večerní osvětlení.  V údolí pod Reitherem najdou ideální cvičné terény rodiny s dětmi a začátečníci. A na cvičných vlecích v Kramsachu mohou děti do 15 let po celou zimu lyžovat zdarma. Děti hostů ve Wildschönau se cítí nejlépe u vleků v obci Niederau nebo na svahu Schiesshüttlhang Oberau. Vleky Roggenboden nabízejí lyžařskou zábavu přes den a večer lyžování nebo sáňkování za umělého osvětlení.

Útulnost horských chat a tyrolská pospolitost
Slunění u některé z 24 původních lyžařských chat, místní pochoutky a nezaměnitelné panorama hor. Mimo sjezdovky objevíte tyrolskou pohostinnost a přívětivost. Z největší pánve na horách si vychutnáte čerstvé sýrové špecle na salaši Böglalm a objevíte opravdovou romantiku na chatě „Giphöhit“, kde hosty hýčkají tyrolskými specialitami. Každý kout zdejších oblastí má svůj vlastní šarm a je synonymem tyrolské pospolitosti. A díky skibusu zdarma si také Vaše auto může dopřát dovolenou.

 

Alpbachtal

Lyžařský tip znalců v jednom z nejkrásnějších údolí Alp. Vedle Alpbachu, který je se svým původním stylem dřevěných staveb považován za nejkrásnější vesnici Rakouska, čeká na své objevení osm dalších autentických obcí v turistické oblasti a nejmenší město v Rakousku, Rattenberg. Působivá zimní kulisa slibuje ale také mimo sjezdovky vzrušující aktivity. S kartou Alpbachtal Seenland Card, kterou dostanete automaticky k ubytování, obdržíte mnoho bezplatných aktivních programů, jako jsou vycházky se sněžnicemi, návštěva akvaparku Wörgler Wasserwelt, hlídání dětí a mnoho přednostních služeb. Od sjezdu z Inntalské dálnice na Kramsach je lyžařská oblast vzdálena jen 10 minut.
 

Wildschönau

Šarm vysokohorského údolí vytvářejí čtyři idylické vesničky Niederau, Oberau, Thierbach a Auffach a přátelští hostitelé. Vzrušující i odpočinkové zimní aktivity s bezplatnou kartou WildschönauCard přinesou nezapomenutelné zážitky – karta obsahuje túry s průvodcem podél selských statků i návštěvy muzeí. Mimo sjezdovku se nabízí aktivní pohyb po zimních turistických cestách, sáňkařských drahách nebo běžeckých tratích. Za výlet stojí rozhodně také Schönangeralm na konci údolí s vysokohorskou běžeckou tratí a pohodlnými procházkami. Do Wildschönau se vždy snadno dostanete přes Wörgl. Pohodové lyžování, spousta přírody a férové prázdninové nabídky jsou zaručeny.

 

SKI JUWEL Informace v kostce

 • 145 km sjezdovek
  32 km modrých, 78 km červených,18 km černých, 17 km lyžařských tras
 • 46 lanovek a vleků
  7 kabinkových lanovek, 7 sedačkových lanovek, 31 vleků, 1 dopravní pás
 • 24 lyžařských chat
  původní lyžařské chaty dělají z dovolené na lyžích perfektní zážitek
 • 3 snowparky
  Wiedersbergerhorn, Family Park Schatzberg, Race‘n‘Boarder Arena Niederau
 • nejvyšší hory v lyžařské oblasti Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau
  Wiedersbergerhorn, Alpbach - horní stanice 2.025 m
  Schatzberg, Wildschönau - horní stanice 1.903 m
 • spojovací lanovka
  osmimístná kabinka mezi oběma hlavními středisky Wiedersbergerhorn a Schatzberg

 

Informace o lyžařské oblasti:
Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau
www.skijuwel.com

Regionální informace & Ubytování:
Alpbachtal Tourismus
Tel. +43/5337/21200
www.alpbachtal.at
v češtině: www.alpbachtal.at/cs

Wildschönau Tourismus
Tel. +43/5339/8255
www.wildschoenau.com
v češtině: www.wildschoenau.com/cz

 

Níže můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.