Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Sluneční energie a dobrá nálada v areálu Schlick 2000

V příjemně domácké lyžařské oblasti Schlick 2000 se v zimních měsících a na jaře schází mnoho milovníků zimních sportů, ať už ke společným skialpinistickým výstupům, při kroužení po běžkařských stopách nebo při rekreačním sjíždění po příjemných, výborně upravených sjezdovkách.

Běh na lyžích ve Stubai v Tyrolsku © Tourismusverband Stubai
Zvláště oblíbenými výchozími body jsou chaty v lyžařském centru Schlick 2000. Při odpočinku na lehátkách a v plážových koších na Kreuzjochu a v jeho panoramatické restauraci se všem otevírají senzační výhledy do údolí. Na hosty však nečeká jen relaxace a užívání sluníčka. O jejich dobrou náladu se postará také koncert skupiny Trenkwalder 17. března 2013 a tradiční party na ukončení zimní sezony 6. dubna 2013.

Freeskieři se mohou 19. ledna 2013 těšit na pohárový závod Rookie TSV Cup 2013, který se bude konat v sněhovém parku SPS 2000 ve skiareálu Schlick 2000. Na tomto setkání volnostylařů bude mít své místo i skvělá hudba, testování výstroje, fotografování a spousta jiných akcí.

Také na večery se v lyžařském centru připravují různé atrakce. Pravidelné noční show pořádané skiareálem Schlick 2000 a lyžařskou školou Stubai jsou zárukou dobré nálady a o zábavu na saních se postará čtvrteční večerní sáňkování.

Pestrobarevná letecká podívaná na Elferu v Neustiftu
Komunita vyznavačů paraglidingu se schází na domovské hoře obyvatel Neustiftu, na Elferu. Teplejší část zimy a vynikající termické poměry sem přitahují stále více paraglidistů z celého světa. Není výjimkou, že se v pěkných dnech dá na nebi nad Stubai napočítat více než stovka pestrobarevných padákových kluzáků. Jejich starty a přistání přitom obdivují také lyžaři a sáňkaři, kteří Elfer rovněž rádi navštěvují.

Mimořádnou událostí pro celou paraglidingovou komunitu bude již 22. Stubai Cup, který se bude konat od 8. do 10. března 2013 na Elferu a na Kreuzjochu v oblasti Schlick 2000. Součástí pestrého programu této akce budou letecké show, veletrh pod širým nebem s testováním výstroje, soutěž Fun Cup a party paraglidistů.

Běh na lyžích a sjezdy na úpatí Serlesu v Miedersu
Milovníky klasického běhu na lyžích to na jaře táhne na hřebenové běžkařské stopy v údolí Stubaital. Dokonalé podmínky ke sportovnímu běhu na lyžích panují na běžkařských trasách kolem Serlesu, impozantního vrcholu na začátku údolí Stubaital. Až do výšky 1.600 metrů nad mořem vyvezou běžkaře lanovky Serlesbahnen z Miedersu, a to na horní stanici Koppeneck.

Tato lyžařská oblast je velmi oblíbená také u zimních turistů, sáňkařů a rekreačních lyžařů. Široké prosluněné sjezdovky poskytují dostatek místa ke carvingovým obloučkům a začátečníci, případně ti, co znovu začínají, tu najdou vhodné terény k učení.

Vhodné nabídky ke skvělé dovolené na jaře
Kdo chce prožít  toto všechno a ještě mnoho jiného, může si na webových stránkách www.stubai.at vyhledat vhodnou paušální nabídku odpovídající jeho individuálním nárokům a přáním. Součástí těchto nabídek jsou také lyžařské permanentky a bezplatná doprava lyžařskými autobusy.

 
Stubaital – nejhezčí údolí v Alpách
Údolí Stubaital v Tyrolsku leží nedaleko zemského hlavního města Innsbrucku a je velmi dobře přístupné po dálnicích z Německa, Rakouska, Švýcarska a Itálie. Údolí Stubaital s pěti zimními středisky, Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg, je 35 km dlouhé a je obklopeno  80 ledovci a 109 třítisícovkami. V údolí Stubaital se nabízí vše potřebné, co vyžadují malí i velcí lyžaři k perfektní zimní dovolené. K tomuto závěru dospěl také lyžařský průvodce ADAC SkiGuide v roce 2012. Proto údolí Stubaital získalo už potřetí cenu ADAC jako „nejvstřícnější lyžařská oblast pro rodiny s dětmi v Alpách“. Stubaiský ledovec, největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku, nabízí výborné sněhové podmínky od října do června. Na Stubaiském ledovci a ve třech dalších skiareálech, v lyžařském centru Schlick 2000 ve Fulpmesu, v lyžařské oblasti pro rodiny s dětmi Serlesbahnen u Miedersu a u lanovky Elferbergbahn v Neustiftu. očekávají hosty na zimní dovolené lyžařské radovánky na celkem 150 km upravených sjezdovek.


Tým turistické agentury Tourismusverband Stubai Tirol informuje na svých webových stránkách stránkách www.stubai.at (v češtině www.stubai.at/cs) o aktuálních nabídkách, termínech a pořádaných akcích. Vyhledávání ubytování online pomůže zájemcům najít vhodné ubytování na zimní dovolenou.

Zájemci se mohou informovat na tel: +43/501/881-0 nebo mailem na adrese info@stubai.at.

Rezervaci paušálních nabídek zajišťuje naše agentura Stubai Touristik, na kterou se lze obrátit telefonicky na čísle +43/501/881-171 nebo 172, případně mailem na adrese stubaitouristik@stubai.at.

Obrázky ke stažení na webových stránkách / tiskové oddělení: www.stubai.at/presse


Další informace:
Tourismusverband Stubai Tirol
Mag.(FH) Michael Gstrein
Stubaitalhaus  
Dorf 3
A-6167 Neustift/Tirol
Tel. +43 (0)50 1881-154
Fax: +43(0)501881-199
E-Mail: michael.gstrein@stubai.at
Internet: www.stubai.at/cs
www.stubaitourismus.atNíže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.