Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Špičkové cyklistické trasy v Dolním Rakousku

Po celém Dolním Rakousku se rozprostírá síť cyklistických tras, které stojí za objevení. Celkem 4.200 kilometrů nabízí díky rozmanité topografii nejrůznější stupně obtížnosti a díky příhodnému klimatu také pro cyklisty příjemné teploty.

Dunajská cyklostezka v Dolním Rakousku © Niederösterreich  Werbung / weinfranz.at
Dunajská cyklostezka v Dolním Rakousku © Niederösterreich Werbung / weinfranz.at
Jízda na horském kole - Pielach, Dolní Rakousko © Niederösterreich  Werbung / weinfranz.at
Jízda na horském kole - Pielach, Dolní Rakousko © Niederösterreich Werbung / weinfranz.at
Kvetoucí hrušně v Dolním Rakousku © weinfranz.at
Kvetoucí hrušně v Dolním Rakousku © weinfranz.at
 

Špičkové cyklistické trasy

Dunajská cyklotrasa, která v letošním roce oslaví své 30. výročí, patří k nejvyhledávanějším cyklistickým trasám v Evropě. Právě na svých 260 kilometrech Dolním Rakouskem se předvádí ve své nejlepší formě: nedotčená příroda, ale také spektakulární kulturní krajiny jako součást světového kulturního dědictví UNESCO, Wachau, k tomu romantická městečka, pěkné vyhlídky, zajímavá muzea a každých pár kilometrů možnost odpočinku nebo přenocování.

Nejrozsáhlejší síť cest pro cyklisty nabízí cyklistická trasa Kampa-Dyje-Morava. Oblouk trasy sledující tyto tři řeky je dlouhý 420 km a vede nejkrásnějšími místy oblastí Waldviertel a Weinviertel. Několik vinařských oblastí, národní park Thayatal, spousta hradů, zámků, zřícenin, klášterů a muzeí se podél ní řadí jako perly na šňůrce.

60 km dlouhá cyklistická trasa Triestingtal-Gölsental spojuje nejen různé krajiny od jižního Vídeňského lesa až po alpsky vyhlížející část Mostviertelu, ale také cyklistickou stezku oblastí termálů se stezkou údolím Traisental.


Další informace:
Niederösterreich Werbung GmbH
Tel.: +43/2742/9000/9000
informace@noe.co.at
www.dolni-rakousko.info
 

 

 


Níže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.