Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Štýrsko v létě 2013: Nové zážitky v přírodě

Štýrsko má ná léto 2013 připraveno mnoho novinek. Od adrenalinového zážitku při jízdě na kladce ve Stoderzinkenu přes výletní cíle pro pěší i cyklisty a speciální prázdninové nabídky až po programy v 7 přírodních parcích.

Odpočinek na cyklistické túře - Thermenland, Štýrsko © Steiermark Tourismus/Lunghammer

Nové zážitky v přírodě

Zip line Stoderzinken - 2,5 kilometrový let do údolí
Jízda na kladce (zip line) vyvolává pocit letu. Ve Stoderzinkenu jde o největší zařízení svého druhu v Evropě. Startovní bod se nachází zhruba ve výšce 1.600 metrů nad mořem poblíž stěny Kaiserwand v Gröbmingu. Až čtyři odvážlivci zároveň se mohou uvázáni v bezpečně zkonstruovaných popruzích řítit rychlostí až 115 km/h směrem do údolí. Dráha Zipline Stoderzinken nabízí hru na nervy a vzestup adrenalinu a zároveň zaručuje maximální bezpečnost. Hostům hvízdá vítr kolem uší a srdce jim buší, když ve výšce až 120 metrů nad zemí letí do údolí. V každém okamžiku se při tom mohou spolehnout na maximální bezpečí.
Dospělí od 16 let: € 29,-, děti (10-15 let): € 19,-.
www.zipline.at

Nový visutý most na Dachsteinu
Visutý most se táhne podél jižní stěny Dachsteinu a poskytne návštěvníkům novou atrakci ve výšce 2.700 m nad mořem. Most měří asi 100 metrů a jeho stoupání činí 12 %. Vedle vyhlídky Sky Walk a Ledového paláce (Eispalast) se visutý most stane od jara 2013 další velkolepou atrakcí na Dachsteinu. Visutý most, který je přímo propojen s ledovým palácem na Dachsteinu, skýtá jedinečný volný výhled přes vrcholky rakouských hor až k pohoří Triglav ve Slovinsku a až do oblasti Kamenného moře.
www.derdachstein.at

Nová lanovka se skleněnou kabinou a balkonem na Dachstein:
od 25. května
Lanovka vybudovaná v letech 1966 - 1969 a vedoucí přes jižní stěnu Dachsteinu umožňuje mnoha návštěvníkům už víc než 40 let, aby se rychle dostali do nádherného horského světa Dachsteinu. V roce 2013 bude jižní lanovka vybavena novou inovativní kabinou. Ta má integrovaný zcela převratný prvek, totiž balkon, který hostům vznášejícím se nad jižní stěnou Dachsteinu poskytne ještě silnější zážitek než dosud. Nová kabina si získává obdiv díky svému inovativnímu designu, vytvořenému především ze skla, takže hosté si mohou i uvnitř užívat dokonalý výhled.
www.derdachstein.at

Cyklotrasa Eurovelo 9 napříč Štýrskem
Cyklotrasa EuroVelo 9 je součástí evropské sítě cyklostezek. Je dlouhá 1.930 kilometrů a spojuje polské pobřeží Baltského moře s Jadranem v Chorvatsku. Probíhá přímo srdcem střední a východní Evropy: z Gdaňska napříč Polskem, Českem, Rakouskem a Slovinskem až do Puly v Chorvatsku.
Hotový úsek: trasa z Brna do Mariboru ve Slovinsku, jejíž součástí je cyklostezka krajem termálních lázní ve ve Štýrsku. Je to rekreační trasa vedoucí vinařskými oblastmi od jedněch termálních lázní k druhým, přes Vídeň a Štýrsko až do slovinského Mariboru. Část cyklostezky mezi Vídní a Bad Radkersburgem se kryje s cvyklostezkou po termálních lázních a vede kolem vinic, kukuřičných a dýňových polí a přes historická městečka. Potom vede stezka EuroVelo 9 také kousek po známé cyklostezce Murradweg.
www.steiermark.com/thermenradweg

30 let štýrských přírodních parků: sedm jednou ranou
Na počátku stál výrok „štýrského prince“, arcivévody Johanna. Poté, co procestoval a prošel krásná údolí Sölktäler, řekl: „Tady by se měl zařídit přírodní park.“ Alespoň tak se to traduje. 

V roce 1983 propůjčila spolková země Štýrsko cenným oblastem kulturní krajiny, údolím Sölktäler, regionu Grebenzen a údolí Pöllauer Tal přídomek „přírodní park“. Následovala štýrská oblast Eisenwurzen, jihoštýrský vinařský region a oblasti Mürzer Oberland a Almenland.

Sedm štýrských regionů - údolí Sölktäler, region Grebenzen, údolí Pöllauer Tal, oblast Eisenwurzen, jihoštýrský vinařský region a oblasti Mürzer Oberland a Almenland - reprezentují nejhezčí kulturní krajinu Štýrska. Zastoupeny jsou vinohrady, alpské salaše, rašeliniště a vodní plochy vytvarované v době ledové, vršky s ovocnými sady, řeky se zalesněnými břehy, alpská ledovcová údolí a průsmyky. Všechny štýrské přírodní parky slaví v tomto roce své třicáté jubileum.
www.naturparke-steiermark.at

Další informace:
Steiermark Tourismus
St.-Peter-Hauptstraße 243
A-8042 Graz
Tel.: +43/316/4003-0
E-Mail: info@steiermark.com
Internet: www.steiermark.com/csNíže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.