Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Štýrsko v zimě 2013/14

Mistrovství světa skončilo, ať žijí další mistrovství! Rok po úspěšném MS v alpském lyžování ve Schladmingu jsou na pořadu dne ve Štýrsku přípravy na další velké sportovní akce.

Snowboard & Freestyle - Mistrovství světa v Kreischbergu / Murau ve Štýrsku © Steiermark Tourismus | ikarus.cc
Snowboard & Freestyle - Mistrovství světa v Kreischbergu / Murau ve Štýrsku © Steiermark Tourismus | ikarus.cc
Zima ve Štýrsku pro každého © Steiermark Tourismus | ikarus.cc
Zima ve Štýrsku pro každého © Steiermark Tourismus | ikarus.cc
Dlouhé sjezdy na perfektních sjezdovkách ve Štýrsku © Steiermark Tourismus | ikarus.cc
Dlouhé sjezdy na perfektních sjezdovkách ve Štýrsku © Steiermark Tourismus | ikarus.cc
Lyžování v oblasti Stühleck - Hochsteiermark © Steiermark Tourismus / ikarus.cc
Lyžování v oblasti Stühleck - Hochsteiermark © Steiermark Tourismus / ikarus.cc

 

Zelené srdce Rakouska, oděné v bílém zimním hávu a proslulé svou mistrovskou srdečnou pohostinností, samozřejmě zůstává také zimní prázdninovou destinací plnou požitků a relaxace a ideálním místem pro rodinnou dovolenou.

Přípravy na další Mistrovství světa
Zima 2013/14 přinese Štýrsku jen krátkou dobu oddechu od organizačního stresu. Málokterá rakouská spolková země se může pochlubit tím, že uspořádala hned několik mistrovství světa v různých zimních sportech. Ani v příštích letech tomu nebude jinak.

2015: FIS Freestyle Ski & Snowboard - dvojité MS - ve snowboardingu a freestyle lyžování v Kreischbergu u Murau
2016: FIS Mistrovství světa v letech na lyžích na Kulmu u Bad Mitterndorfu/Tauplitz
2017: Special Olympics World Winter Games v Grazu a Schladmingu

Investice do budoucnosti
Ve štýrských lyžařských oblastech nepřetržitě probíhají také investice do budoucnosti lyžařských areálů. 2 nejdůležitější novinky:

  • na Hochwurzenu v Rohrmoosu/Schladmingu nahradí nová kabinková lanovka s vyhlídkovými kabinkami pro 10 osob dosavadní starou lanovku vedoucí na vrchol. Tím se zvýší hodinová přepravní kapacita na 2500 osob. Údolní stanice upoutá svou moderní architekturou a horní stanice je s ohledem k přírodě ukryta pod zemí. Nová lanovka se stane důležitou součástí lyžařské houpačky 4 hor „4-Berge-Skischaukel“ a bude vozit i v nočních hodinách noční lyžaře a sáňkaře do výšky 1800 metrů nad mořem. Lyžařská sezona zde začíná Ski-Openingem od 29. listopadu do 1. prosince 2013.
  • Na Kreischbergu zahajuje v prosinci 2013 provoz také nová kabinková lanovka s 10místnými kabinkami. Na trati dlouhé 2,1 km vyveze v budoucnu lyžaře z nadmořské výšky 1600 m do 2050 m. A pro všechny, kteří se Kreischbergu nemohou nasytit je na zimu připravena nabídka takříkajíc „2 za cenu 1“, protože s vícedenním skipasem na Kreischberg bude možné bez přirážky jezdit také na sjezdovkách v Lachtalu.


Kulinářské zimní lahůdky
jde především produkty, kterými je Štýrsko tradičně proslulé – víno, jablka a dýňový olej – které jsou plně k dispozici i lyžařům.

Jedinečné pro rodiny
Štýrské lyžařské areály mají přichystány skutečné poklady pro děti každého věku – např. galská vesnice na Galsterbergu nebo dětská lyžařská houpačka na Riesneralmu.

 Krása a zdraví tkví ve zdravém pohybu!
Již minulou zimu byly dámy středem pozornosti štýrských nabídek běžeckého lyžování.
Start do zimní běžkařské sezony představuje běžkařský opening v Ramsau pod Dachsteinem od 5. do 8. prosince 2013. A kdo se nemůže dočkat prosincového termínu, může si zaběhat už v říjnu při běžkařském soustředění na Dachsteinském ledovci.

Zimní obyčeje
populární akce jako štýrskohradecký (Graz), mariazellský a Bad Gleichenbergský advent, reje čertů ve Schladmingu a na dalších místech nebo Mikulášská hra v Bad Mitterndorf/Tauplitz stejně jako masopust v kraji Ausseerland a v Murau s sebou přinášejí pestré i rozjímavé zimní zážitky.
Advent v Grazu: 22.11. – 24.12.2013
Mariazellský advent: 29.11. – 22.12.2013

 

Další tiskové informace:
Steiermark Tourismus: www.steiermark.com
Fotoografie/Texty: www.steiermark.com/foto a www.steiermark.com/presse

 

Níže můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.

Kontakt