Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Štýrský životní styl v zimě 2013/14

Po mistrovství světa je před mistrovstvím světa - rok po konání mistrovství světa v alpském lyžování ve Schladmingu jsou ve Štýrsku opět v plánu přípravy na další velké události.

Království bílé stopy ve Štýrsku © Steiermark Tourismus / photo-austria.at
Království bílé stopy ve Štýrsku © Steiermark Tourismus / photo-austria.at
Snowboard & Freestyle - Mistrovství světa v Kreischbergu / Murau ve Štýrsku © Steiermark Tourismus | ikarus.cc
Snowboard & Freestyle - Mistrovství světa v Kreischbergu / Murau ve Štýrsku © Steiermark Tourismus | ikarus.cc

 
Světově mistrovské zimní radovánky
Zima 2013/14 poskytne Štýrsku jen krátkou pauzu k nadechnutí mezi organizačním stresem, protože další velké události se již blíží. Asi žádná jiná spolková země dosud nepořádala mistrovství světa v již tolika zimních sportech, jako právě zelené srdce Rakouska. A také pro příští roky jsou již v kalendáři zapsány různé vrcholné soutěže:

  • 2015: Dvojité MS FIS ve freestylu na lyžích & na snowboardu na Kreischbergu u Murau
  • 2016: Mistrovství světa v letech na lyžích FIS na Kulmu u Bad Mitterndorfu/Tauplitz
  • 2017: Special Olympics World Winter Games ve Štýrském Hradci a Schladmingu

 

A kdo by chtěl pokořit sjezdovku úřadujících mistrů světa, má k tomu příležitost ve Schladmingu. „Po stopách mistrů světa“ se jmenuje nabídka, která Vás na závodních tratích lyžařské houpačky 4 hor zavede přesně tam, kde v minulém roce zapsali své stopy do sněhu mistři světa, nebo ukáže místa, přístupná v minulém roce jen VIP hostům a účastníkům. Tři dny plné akce, v doprovodu bývalého schladmingského závodníka a nositele olympijských medailí, Michaela Tritschera, který zná všechny historky a podrobnosti kolem mistrovství světa v lyžování.
Cena: od € 399,- za osobu vč. 2-denního skipasu.

 

Kulinářský průvodce zimou
Víno má ve Štýrsku, v zemi požitků, svou sezónu stále – a v chladných měsících roku především při „Vinařské zimě“ v jižním Štýrsku. Při degustacích vín z konkrétních vinic, ochutnávkách sektu, ochutnávkách vzorků ze sudů a párty při vyprazdňování sklepů hraje důležitou roli také kulinářství, v lednu se zabíjačkami a jitrnicemi. Také mistrovské sjezdovky a běžecké tratě vedou v zimě často ke kulinářským pokladům zeleného srdce Rakouska. Lyžaři zažijí především produkty, kterými je tahle země známá – víno, jablka a dýňový olej. Během akčních týdnů, nejrůznějších událostí a prezentací se sportovní sever a požitkářský jih spojují do obzvláště chutné a lákavé kombinace. Zimní zážitky nejen pro chuťové pohárky zaručují například akce jako „Víno se setkává se sněhem“ počátkem prosince v oblasti Tauplitz nebo „Požitky na sněhu, které mají švih“ se štýrským hvězdným kuchařem Johannem Laferem v oblasti Schladming-Dachstein, lyžařskou a požitkářskou akcí s prominentními hosty, místními produkty a kuchaři ve 4 lyžařských střediscích.

 

Ranní ptáčata a ti, kdo znovu začínají
Když (skoro) všichni teprve snídají a na sjezdovkách je ještě ticho, ranní ptáčata na Tauplitz již mohou tuto zimu projíždět první stopy do čerstvě upravených sjezdovek, v doprovodu zkušených vlekařů, instruktorů lyžařských škol či hoteliérů – informace z první ruky jsou v ceně. A když pak už všichni lyžují, ranní ptáče si vychutná svou snídani v klidu útulné chaty u sjezdovky. Každý čtvrtek v 8.00 hodin za € 39,-.
„Zkus to zas“ je štýrský program pro ty, kdo s alpským zimním sportem po létech znovu začínají. S citlivým vedením a se soukromým učitelem se za krátký čas naučí klouzat po sněhu bez obtíží a s radostí z pohybu. Nabídky pro opětovné začátky zahrnují vedle osobního instruktora také zapůjčení výbavy, skipas, nocleh a stravu. Mnohde, jako například ve středisku Präbichl, se o všechny organizační záležitosti zimních sportovců postará lyžařský asistent. Zajistí mimo jiné skipasy, půjčení výbavy, transfery nebo dokonce alternativní program pro nelyžaře.

 

Níže můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.

Kontakt