Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Tyrolsko: Léto na horách v srdci Alp

Tyrolsko nabízí příjemné zážitky a odpočinek, širokou paletu sportů, zážitky pro celou rodinu, kulturu a dobré jídlo na jednom místě. Prvotřídní servis a pohostinnost jsou v Tyrolsku samozřejmostí.

Letní tyrolská krajina © Tirol Werbung / Bernd Uhlig
Pokud hledáte klid a odpočinek, nebo chcete být naopak aktivní, jistě si vychutnáte léto v tyrolských horách s jeho nezapomenutelnou nabídkou sportovního vyžití i přírodních krás.

V turistickém regionu Kitzbüheler Alpen St. Johann in Tirol najdou rodiny s dětmi jistě to, co hledají! Na jihovýchodní straně výrazného hřebene Kaisergebirge v rakouském Tyrolsku byl znovu objeven téměř zapomenutý klenot přírody: rašeliniště kolem horského masivu Wilder Kaiser. Touto jedinečnou krajinou vedou tři okružní stezky s různorodými zastávkami s informacemi či hrami, a zpřístupňují tak vrchovištní rašeliniště se vskutku vrcholnými zážitky. Trasa „Törfchen Runde“ je vhodná především pro děti, trasa „Rocky Runde“ oslovuje mladistvé. Informace o rašeliništi podává zvídavým všech věkových kategorií trasa „Natura Trail“.
www.kitzalps.cc


„Vzhůru do pravěku“, zní moto cesty do pravěku v údolí Pillerseetal. Je to návštěva mořských plazů a dalších živočichů, kteří zde sídlili před více než 200 miliony let. Pravěká zvířata na vás čekají v krytém „podvodním království“. Minulost ožívá u interaktivních panelů a za pomoci nejmodernější multimediální techniky v TRIASSIC PARKU ve Waidringu. Ti, kteří chtějí skryté poklady objevovat sami, mohou prohrabávat písek na „Triassic Beach“, nejvýše položené písečné pláži v Alpách. Pak pokračuje cesta za dalšími atrakcemi v údolí: kromě raftingu na divoké vodě, horské dráhy „Roller Coaster“, pirátské lodi a divokého lovu na krokodýly se tu nabízí i vikinská vesnice.
www.pillerseetal.at


Na alpské salaši Dalfazalm u jezera Achensee mají dovolenou každý den. Alespoň tak se to zdá při pohledu z terasy, odkud je vidět tyrkysově modrá hladina jezera Achensee, za nímž se zvedá majestátní pohoří Karwendel. Jenže tak to není, protože tu chovají dobytek a obsluhují spousty výletníků, kteří sem za dobré dvě hodiny vystoupí z Maurachu přes Durrachalm a rádi se zde zastaví na trhanec u Renaty. „Ten dodá energii na další etapu,“ vykládá hospodská nadšeně. Od alpské salaše Dalfazalm to trvá už jen necelou hodinu až k horské chatě Erfurter Hütte a k horní stanici lanovky na Rofan. Ti, kdo mají dost času, by si neměli nechat ujít jízdu na Skyglider AirRofan. Odvážlivci se zde mohou nechat speciálním postrojem připoutat a jako v drápech obrovského orla vytáhnout na ocelovém laně na vrcholek Gschöllkopf. Odtud se pak řítí rychlostí 85 kilometrů za hodinu na laně zpátky dolů.
www.achensee.info


V turistickém regionu Imst se nachází překrásná soutěska Rosengartenschlucht. Tento klenot přírody se táhne v délce 1,5 km od Hoch-Imstu směrem dolů do centra obce Imst. Výletníci zažijí v této soutěsce úchvatnou podívanou na burácející vodní proud a strmé skalní stěny. Odtud je možné pokračovat dál do obce Mils a vydat se na túru k chatě Steinseehütte (2061 m). Ta je spolu s chatou Muttekopfhütte jedním ze dvou výchozích bodů do Lechtalských Alp, které lze zdolávat buď z Imstu nebo ze Schönwiesu. Agentura Imst Tourismus a soukromí průvodci organizují týdenní i jednodenní túry k celé řadě cílů. V doprovodu znalců Alp a geologů se turistům otevírají jedinečné pohledy do přírody malebného světa hor a do jeho historie.
www.imst.at


Další informace:
Tirol Werbung
E-Mail: katarzyna.gaczorek@tirolwerbung.at
Internet: www.presse.tirol.at
V češtině: www.presse.tirol.at/csNíže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.