Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Villach: 3 hory a nové termální lázně

Středem pozornosti ve zpravodajství o regionu zimních sportů Villach jsou obvykle tři hory v jeho okolí, Gerlitzen Alpe, Dreiländereck a Dobratsch. Jednou nohou hned ve 3 zemích - Rakousku, Itálii a Slovinsku - můžete stát na vrcholu Dreiländerecku - lyžařské oblasti se 17 km sjezdovek. Minulou zimu však byly okolní hory zcela zastíněny novými termálními lázněmi KärntenTherme ve Warmbad-Villachu.

Zimní panorama - region Villach v Korutanech © Villach-Warmbad • Faaker See • Ossiacher See Tourismus / Franz Gerdl

Fun, Fit & Spa ve Warmbad-Villachu
Jeřáby, nákladní auta a stavební dělníci jsou pryč a v lázeňské čtvrti Villachu Warmbad po nich zůstalo velkolepé dílo: na místě starého akvaparku a hotelu  Karawankenhof vyrostlo úplně nové lázeňské centrum. Vnějšímu i vnitřnímu vzhledu lázní KärntenTherme dominují jeskyně, skály, skalní štěrbiny a krápníky, které jsou odrazem okolního světa hor. S organickými tvary lázeňského komplexu vědomě a nápadně kontrastuje hotelová budova s rovnými liniemi, přehledným stylem a vysokými okenními stěnami.

Tři termální zóny. Zaměření nového lázeňského komplexu se odráží v motu termálních lázní KärntenTherme „Fun, Fit & Spa“ (Zábava, kondice a relaxace),  citovaném v nadpisu. V jeho zábavní zóně o celkové ploše 1.140 m2 si přijdou na své milovníci vlnobití a skluzavek. Je tu pro ně připravena vodní atrakce Crazy River, dvě jedinečné trubicové skluzavky a zvlněná široká skluzavka. A nesmíme zapomenout na pětadvacetimetrový plavecký bazén, termální vířivý bazén a venkovní bazén.
Atrakce „Energy Cube“, kterou vyvinuli přední odborníci na lidské zdraví a lékaři, v sobě spojuje pět účinných metod: světlo k posílení imunitního systému, aromaterapii pro vnitřní vyrovnanost, hudební a sugestivní terapii určenou k relaxaci a hloubkové teplo k uvolnění svalových křečí.
Ceny v termálních lázních KärntenTherme se drží na průměrné úrovni: denní rodinná vstupenka (pro 2 dospělé a 1 dítě do zábavní zóny stojí 45,- eur.

Hotel Karawankenhof. Již zmíněný nově vybudovaný hotel Karawankenhof se nachází v těsné blízkosti lázeňského komplexu. Hoteloví hosté mohou přejít v koupacím plášti přímo do skluzavkové věže a  je jasné, že mohou využívat zábavnou, rekondiční i relaxační zónu termálních lázní zcela zdarma.


60 kilometrů sjezdovek na Gerlitzen Alpe
Gerlitzen Alpe s 60 kilometry sjezdovek je největší skiareál v regionu Villach. Dnes už se rozumí samo sebou, že všechny sjezdovky lze v případě potřeby také zasněžovat. Raritou je ovšem to, že zde mají vybudované také chladicí věže, v nichž se voda pedem ochlazuje, aby zasněžování mohlo začít podstatně dříve než jinde. Dvanáct webových kamer rozmístěných po celém skiareálu vysílá aktuálně do sítě snímky v HD kvalitě, takže si lyžaři mohou udělat věrný obrázek o sněhových podmínkách a aktuálním stavu počasí.
Novinkou je parkoviště v Annenheimu u dolní stanice lanovky Kanzelbahn, kam se nyní vejde dalších 165 aut navíc. Na vstupních místech do skiareálu  – v Annenheimu, Klösterle  a na vrholu – je nyní tedy k dispozici 3.500 parkovacích míst.


Jednou nohou hned ve 3 zemích: Dreiländereck
Ke kříži na vrcholu Dreiländerecku a zároveň k 17 kilometrům sjezdovek dorazíte pomocí moderní lanovky 3-Länder-Jet pohodlně skryti před nepřízní počasí v kabince za pouhých 8 minut. Kromě sjezdovek zde naleznete také 8,4 km dlouhou přírodní sáňkařskou dráhu.


Vitamín D-obratsch
Zní to sice asi nadneseně, ale výlet na Dobratsch je skutečně vitamínem pro duši, což lze doložit statistikou počasí: v době od listopadu do ledna bylo na Dobratschi zaregistrováno na 45 dní slunečního svitu. Tato hora patří tedy k těm horským oblastem v Rakousku, kde se sluníčko směje z oblohy na lyžaře nejčastěji.
V místech, kde se ještě před několika lety lyžovalo, vznikl přírodní park, který se stal synonymem šetrné turistiky. Po silnici Villacher Alpenstraße lze autem dojet jen na místo zvané Rosstratten v nadmořské výšce 1.732 metrů. Odtamtud mohou zájemci vystoupit relativně snadno pěšky až na vrchol Dobratsche, který se tyčí do výšky 2.166 metrů.


Do termínového kalendáře
•    22.11. až 24.12.2013: advent ve Villachu
•    06.12.2013: zahájení lyžařské sezony na Gerlitzenu
•    08.12.2013: zahájení lyžařské sezony na Dreiländerecku (podle stavu sněhu)
•    15.12.2013: zdarma test lyží v lyžařské škole (Elan, Blizzard) na Gerlitzen Alpe
•    20./21.12.2013: zdarma test lyží ve Sport Falle: Atomic, Fischer, Head  
•    22.12.2013: venkovský advent ve Villachu
•    23.12.2013: předběžný začátek akce Stella Ronda Snowchallenge  
•    24.12.2013: den na lyžích s Ježíškem na Gerlitzen Alpe - děti (ročník 1998 až 2006) jezdí zadarmo
•    26.12. až 31.12.2013: novoroční trh v historickém centru Villachu
•    31.12.2013: mnoho různých silvestrovských oslav ve Villachu a v okolí
•    03.01. až 06.01.2014: 25. mezinárodní hokejový pohár v hale Ossiacher See
•    10.01. až 22.02.2014: masopust ve Vilachu, zasedání masopustní gildy
•    13.01.2014: tříkrálový trh ve Villachu
•    01.03.2014: masopustní průvod maškar ve Villachu
•    15.03.2014: závody na ukončení sezony na Dreiländerecku
•    06.04.2014: ukončení zimní sezony na Gerlitzenu
•    a mnoho jiného


Informace a rezervace:
Villach-Warmbad • Faaker See • Ossiacher See Tourismus
Töbringer Straße 1
A-9523 Villach-Landskron
Tel.: +43 /4242 /42000 – 56
E-mail: meissnitzer@region-villach.at
Internet: www.region-villach.at

Náš digitální obrazový archiv najdete na www.region-villach.at!


Vpravo si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.