Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Vorarlbersko: Aktivity mezi jezerem a horami

Při výletech kolem mezinárodního Bodamského jezera a při pěších túrách po horách nebo v sedle horského kola lze zažít vždy něco výjimečného. A pokaždé máte možnost objevit zase i něco nového.

Pohled na Bodamské jezero z lanovky Pfänderbahn  © Otmar Heidegger / Pfänderbahn AG
Vorarlbersko je nejzápadnější rakouskou spolkovou zemí úzce spjatou s  přírodou a se smyslem pro umění, má přátelské sousedské vztahy s Německem, Švýcarskem a Lichtenštejnskem a z Prahy je dosažitelné za pouhých pět hodin jízdy autem.

Krajina mezi Bodamským jezerem a horami vyniká okouzlující krásou a obdivuhodnou rozmanitostí tvarů a reliéfů. Vzdálenosti ve Vorarlbersku jsou příjemně krátké, a tak tu má člověk na výletě skutečnou radost, že se může přesunovat rychle z místa na místo a objevovat stále něco nového.

Kdo sem přijel jezdit na kole nebo se koupat, zůstane u Bodamského jezera. Obzvláštním lákadlem jsou tu také plavby lodí, například do Friedrichshafenu s jeho muzeem vzducholodí Zeppelin Museum, na ostrov květin Mainau a do města církevních koncilů Konstance.

Celá řada středisek nabízí aktivní program na horách. Jeho paleta sahá od pěších túr a vysokohorských výstupů, přes trasy pro horská kola a elektrokola až po horolezectví a lukostřelbu. Nabídka aktivit  přitom zahrnuje i docela neobvyklé položky: kdo hledá samotu v horách a chce prožít na vlastní kůži horskou přírodu, může strávit noc bivakováním. Turisté požitkáři zase kombinují pěší túry s vybraným menu, které se nabízí v celé řadě místních podniků. Pohyb v přírodě uprostřed světa hor je pramenem blahodárného odpočinku a zdrojem nové energie. Lázeňská centra a akvaparky doplňují relaxaci hrou a zábavou.

Praktickou součástí dovolené ve zdejších turistických regionech jsou karty Inclusive Card, které umožňují cenové slevy, například při jízdě lanovkou nebo ve veřejných autobusech či při vstupu do muzeí. V některých regionech jsou karty Inclusive Card obsaženy dokonce už v ceně za ubytování.


Další informace:
Kontakt pro hosty:
Vorarlberg Tourismus
Poststraße 11
A-6850 Dornbirn
Tel.: +43 5572 377033-0
E-mail: info@vorarlberg.travel
Internet: www.vorarlberg.travel/cz


Kontakt pro tisk:
Vorarlberg Tourismus
Andrea Masal
Tel.: +43 5572 377033-23
E-mail: andrea.masal@vorarlberg.travel

 Níže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.