Navigation Obsah Aktivity v Rakúsku

Luxusné lyžiarske chaty v Tirolských Alpách: lyžovanie a relax na päťhviezdičkovej úrovni

Chcete sa na čerstvom vzduchu osviežiť šampanským v perličkovom kúpeli vo výške 2147 metrov:Alebo si vychutnávať pohodlie na vykurovanej vodnej posteli pod modrou oblohou,či kochať sa panoramatickým výhľadom od údolia Inntal až po Zillertalské Alpy z ležadiel s ovčou kožušinou.

 © Schultz Gruppe

Tým všetkým Vás očarí luxusná lyžiarska chata patriaca do siete zariadení rodiny Schultz. Keď bola pred siedmimi rokmi otvorená Kristallhütte v lyžiarskom stredisku SKi-optimal Hochzillertal Kaltenbach, začala v rakúskych Alpách nová epocha lyžiarskych chát, ktoré svojou úrovňou vysoko prevyšujú podobné zariadenia a ponúkajú oddych v modernom prostredí ďaleko od masy turistov.

„Krištáľový“ relax v najlepšej lyžiarskej chate na svete

Na Kristallhüte, ktorá niekoľkokrát získala ocenenie ako najlepšia lyžiarska chata na svete, sa stretávajú milovníci lyžovania a prominentné osobnosti, gurmáni a znalci vína pri ľahkom obede na spôsob brunch v sprievode džezovej hudby, vernisážach a ochutnávkach vín. Hostitelia Verena a Stefan Eder Vám ponúknu majstrovsky pripravené gurmánske menu. Obľúbená je tiež sauna, či rozhovory pri pohári vína v žiari kozuba a prenocovať môžete na takmer päťhviezdičkovej úrovni (4+) uprostred zillertalerských dvojtisícoviek. Kristall-Lounge vo voľnej prírode s dennými kúpeľmi, ohniskom, saunou, perličkovým kúpeľom a útulnou relaxačnou zónou patria k najpopulárnejším miestam v tejto nadmorskej výške.  

Na lyžiach za degustáciou vín

V stredisku Hochzillertal, iba o dva zjazdy na lyžiach a jednu jazdu lanovkou ďalej, sa dostanete ešte o úroveň vyššie: na lyžiarskej chate Wedelhütte vo výške 2.350 metrovna ceste smerom do oblasti Hochfügen sa každý týždeň stretávajú amatérski someliéri pri degustácii vín v klenutej, dvojposchodovej kamennej vínnej pivnici. Hostitelia Manni a Moni na Wedelhütte sa starajú o výnimočné pôžitky v príjemnej priateľskej atmosfére: vo vynikajúcej reštaurácii „Wedler Premium Lounge“ na hostí čaká ponuka štvor- až päťchodových gurmánskych jedál pripravených na spôsob zillertalskej kuchyne, ktoré sa rozplývajú na jazyku. Na Wedelhüttemôžete tiež prenocovať v jedenástich päťhviezdičkových luxusných apartmánoch, ktoré spĺňajú želania aj tých najnáročnejších hostí.

Vychutnajte si pohľad na Großglockner z najlepšej reštaurácie vo Východnom Tirolsku

Na južnej strane Álp sa nachádza Východné Tirolsko a zároveň aj najmladšia z luxusných chát patriaca rodine Schultz: Adlerlounge. Táto chata v lyžiarskej oblasti Großglockner Resort Kals-Matrei vo výške 2.100 metrov odštartovala sezónu len v roku 2009, ale okamžite sa vzniesla do kulinárskych výšok: vo vydaní uznávaného sprievodcu reštauráciami Gault-Millau z roku 2011 bolo kuchárske umenie Waltera Hartwegera ocenené jednou „kuchárskou čiapkou“ (a 13 z 20 bodov, ktoré sú po michelinských hviezdičkách jedným z najprestížnejších hodnotení), čím sa Adlerlounge stala najvyššie položenou reštauráciou s takýmto renomovaným ocenením vo Východnom Tirolsku. Štýlové apartmány ponúkajú hosťom možnosť prenocovať v nádhernom prostredí pod ochranou majestátnych alpských štítov. Výhľad z Adlerlounge na najvyšší vrch Rakúska Großglockner (3.798 m) a ďalších 60 trojtisícoviek v pohorí Vysoké Taury vyvolá vo Vás neopakovateľný dojem a túžbu sa sem vrátiť, pretože, kto raz zažije Adlerlounge, ten sa už viac tak ľahko neuspokojí s ponukou bežných lyžiarskych chát.