Navigation Obsah Aktivity v Rakúsku

Najlepšie lyžiarske chaty v Tirolsku: rezervácie na www.schultz-ski.at

Poleňošte si a oddýchnite na tirolský spôsob v tradičnom útulnom prostredí: pobyt v dvoch lyžiarskych oblastiach v Zillertali a Východnom Tirolsku na južnej strane Großglocknera dostal nový neobyčajný rozmer.

 © Schultz Gruppe

V Adlerlounge (2.621 m) v lyžiarskom stredisku Großglockner Resort Kals-Matrei si návštevníci hôr môžu vychutnať atmosféru na doslova najvyššej úrovni, kde sa im otvára výhľad na najvyšší vrch Rakúska a ďalších 60 trojtisícoviek. O kulinárske pôžitky a tematicky ladené kreácie pod majestátnymi alpskými štítmi sa postará medzinárodne uznávaný šéfkuchár Walter Hartweger. Znalci lyžovania a dobrého jedla si prídu na svoje aj v lyžiarskej oblasti SKi-optimal Hochzillertal. Legendárna chata Kristallhütte (2.147 m) získala už tretíkrát za sebou ocenenie „najlepšia lyžiarska chata“ a vybudovala si povesť miesta, kde sa v očarujúcom horskom prostredí konajú kultúrne a dobročinné podujatia, ochutnávky vín, vernisáže a ľahké obedy na spôsob brunch v sprievode džezových melódií . Na chate Wedelhütte na najvyššom sedle regiónu Hochzillertal vo výške 2.350 metrov je kúzlo alpských končiarov ešte mocnejšie. V gurmánskej reštaurácii „Wedler Premium Lounge“ čakajú na hostí služby na najvyššej úrovni.Môžete si pochutnať na štvor- až päťchodových jedlách pripravených na spôsob tradičnej ale jemne doladenej zillertalskej kuchyne. Amatérski someliéri by si nemali nechať ujsť degustáciu vín, ktorá sa koná každý týždeň v dvojposchodovej kamennej vínnej pivnici s panoramatickým výhľadom od údolia Inntal až po Zillertalské Alpy.

Strávte noc v štvor- a päťhviezdičkových lyžiarskych chatách

Chata Wedelhütte v najvyššom bode prvého lyžiarskeho regiónu v Zillertali ponúka pre túto nadmorskú výšku neobyčajne rozvinutú infraštruktúru: jedenásť luxusných apartmánov na päťhviezdičkovej úrovni, vlastnú relaxačnú zónu a wellness sprchy. A zatiaľ čo nad Zillertalskými Alpami žiaria hviezdy, môžu hostia stráviť príjemnú noc aj v útulnej chate Kristallhütte na takmer päťhviezdičkovej úrovni (4+). Váš hostiteľ na Kristallhütte, Stefan Eder, urobí všetko pre to, aby ste lyžovačku mohli zakončiť gurmánskymi špecialitami, pobytom v saune, či rozhovorom pri pohári vína v príjemnom teple kozuba. Exkluzívnym tipom pre návštevníkov je tiež Kristall-Lounge pod holým nebom: tieto denné kúpele s ohniskom, novou saunou,perličkovým kúpeľom a útulnou relaxačnou zónou s vyhrievanými vodnými posteľami sú kultovým miestom lyžiarov. Nezabudnuteľnú noc môžete stráviť aj v komfortne zariadených štýlových apartmánoch v Adlerlounge v lyžiarskom stredisku Großglockner Resort Kals-Matrei vo Východnom Tirolsku. Veď kde inde môžete zaspávať tak blízko k oblohe pod ochranou majestátnych alpských končiarov v spoločnosti Großglocknera – kráľa rakúskych vrchov?

Od 30. októbra 2010 existuje samostatný internetový rezervačný portál pre všetky zariadenia v lyžiarskych regiónoch, ktoré patria do skupiny rodinnej firmy Schultz: nájdete tu najlepšie chaty, lyžiarske permanentky, požičovne lyží a lyžiarskych topánok, najvýhodnejšie paušály ako aj ponuky last minute. Na adrese www.ski-optimal.at alebo www.schultz-ski.at si môžete objednať všetko z pohodlia Vášho domova.