Navigation Obsah Aktivity v Rakúsku

Großglockner Resort Kals-Matrei

Najvyššie situovaná gurmánska reštaurácia a nový štvorhviezdičkový superior rezort.

 © Schultz Gruppe
Podľa  hodnotení ADAC a skupiny Skiresort International sa umiestnil rezort – v teste lyžiarskych oblastí pre rodiny  „top für Familien“ a  pre dobrých lyžiarov „top für gute Skifahrer“ -  v rebríčku top ten rezortov sveta.

Stredisko Großglockner Kals-Matrei je vďaka úctyhodnej dĺžke zjazdoviek (110 km) plošne najväčším lyžiarskym územím Východného Tirolska a v Rakúsku patrí k strediskám s najlepšími podmienkami pre rodiny s deťmi. Za svoju všestrannosť a kvalitu získalo viaceré ocenenia. V hodnotení Rakúskeho združenia pre informovanosť spotrebiteľov získalo  1. cenu za najlepší pomer medzi cenou a kvalitou poskytovaných služieb pre rodiny. Združenie Gault Millau udelilo v roku 2011 „čiapočku“ vysokohorskej reštaurácii Adler Lounge,  situovanej na vrchu Cimaross. Niet sa čomu diviť. „Orliu lounge“ prevádzkuje„nájomník“ zvučného mena: Walter Hartweger. Popri kúzlach za sporákom a za intenzívnej podpory svojej partnerky Kataríny úspešne zvláda aj povinnosti hostiteľa. Podujatia v Adler Lounge majú chýr hviezdnych udalostí, rovnako ako kvalita ubytovania v dizajnérmi naprojektovaných „suitách“, s výhľadom na Großglockner a ďalších 60 trojtisícoviek pohoria Hohe Tauern v bezprostrednom „susedstve“. Zjazd do údolia z Cimarossu do Matrei meria 11,3 km a je najdlhším zjazdom z vrcholu do údolia vo Východnom Tirolsku. Čierne „chuťovky“– teda zjazdovka z vrcholu Blauspitz (Blauspitzabfahrt) a „variantovkana Goldriedsee sú magnetom pre najväčších fajnšmekrov. A až 90%  tratí - vrátane všetkých troch zjazdov do údolia - má možnosť „dosypať do periny“  toľko, koľko treba. Trvalo udržateľný rozvoj a kvalita – také sú záväzky nového zariadenia, ktoré privíta svojich hostí po prvýkrát 8. decembra 2012.  Nový Gradonna****s Mountain Resort Châlets & Hotel, priamo na zjazde do údolia v Kalse, v nadm. výške 1.350 m. Na výstavbu hotela na štvorhviezdičkovej superior úrovni s vlastnými kúpeľmi o rozlohe 3.000 m²   a 42 châlets s rozlohou neveľkým, ale o to príjemnejším wellnessom sa využívalo hlavne drevo. Nový rezort bude zónou bez áut, každá izba a každý zrub má zarezervované vlastné miesto na parkovanie v podzemnej garáži.

SKI)HIT VÝCHODNÉ TIROLSKO & KORUTÁNSKO

Skipas platí v 8 lyžiarskych oblastiach a predstavuje 398 km zjazdoviek v strediskách Großglockner Resort Kals-Matrei, Skizentrum Hochpustertal, Skizentrum St. Jakob, Bergbahnen Kals, Lienzer Bergbahnen, Obertilliacher Bergbahnen, Kartitscher Liftgesellschaft, Mölltaler Gletscherbahnen, Hochgebirgsbahnen Ankogel

Cena: 6-dňový skipass Ski)Hit Osttirol pre 2 dospelých, 1 tínedžera, 1 dieťa: od 546 € mimo hlavnej sezóny