Navigation Obsah Aktivity v Rakúsku

Schultz-Gruppe

Trendsetter na horách a v lyžiarskych chatách! Rodina prevádzkuje 79 lanoviek a vlekov, „obhospodarujúcich“ 504 km zjazdoviek.

Skizentrum Sillian Hochpustertal B2B Paket © Schultz Gruppe

Spomedzi najlepších lyžiarskych stredísk v Tirolsku a Korutánsku sa šesť stredísk prevádzkuje pod „vlajkou“ jedného z najvýznamnejších súkromných podnikateľov v oblasti cestovného ruchu – rodiny Schultzovcov. Rodina prevádzkuje 79 lanoviek a vlekov, „obhospodarujúcich“ 504 km zjazdoviek. Martha Schultz charakterizovala dôvody úspechu podnikania svojej rodiny ako výsledok pripravenosti „vydávať sa vždy a znova novými smermi“. V záujme udržania vysokej kvality služieb sa každoročne usilovne investuje do dopravnej techniky, zasnežovania i terénnych úprav na zjazdovkách.

SKi-optimal Hochzillertal Kaltenbach (181 km tratí) je „domácim ihriskom“ podnikateľov z Zillertalu. Ako prvý lyžiarsky región hádam najznámejšieho strediska sveta má ako jediný osvetlený a zasnežovaný zjazd až do údolia a bol prvým v údolí Zillertal, ktoré sa môže pochváliť „sedačkou“  s vyhrievanými sedadlami.

„Chatami“ Kristallhütte a Wedelhütte objavila Schultz-Gruppe novú a v každom smere mimoriadne vysokú kultúru služieb v oblasti cestovného ruchu. Obe sú spojením „hviezdnych“ podujatí a ubytovania na úrovni piatich hviezdičiek v centre lyžiarskeho regiónu.  Ďalším  vrcholom  tejto „chatovej kultúry“ bolo otvorenie  najvyššie situovaného stánku gurmánov vo Východnom Tirolsku - reštaurácie Adler Lounge - na vrchole Cimarossu v rezorte Großglockner Resort Kals-Matrei svýhľadom na Großglockner a ďalších 60 trojtisícoviek pohoria Hohe Tauern. Jej prevádzkovateľom je od roku 2011 Walter Hartweger, držiteľ ocenenia Gault Millau. Za panoramatický výhľad získal podnik takisto v roku 2011 ocenenie združenia skiresort.de: „reštaurácia s  najlepšou vyhliadkou“.

8. decembra 2012 otvárasvoje brány v nadm. výške  1.350 m – v údolnej stanici v Kalse rezortu Großglockner -  4* zariadenie s hotelovým ubytovaním a zrubmi Gradonna****S Mountain Resort Châlets & Hotel, s vlastnými „kúpeľmi“ o rozlohe 3.000 m² a 42 châlets s vlastným wellnesom. Großglockner Resort Kals-Matrei sa môže popýšiť najdlhšou traťou so zjazdom do údolia vo Východnom Tirolsku. Vedie do Matrei a meria 11,3 km. Trate na ľadovci  Mölltaler Gletscher, jedinom ľadovcovom lyžiarskom území Korutánska, sa vďaka novej 4-sedačke Alteck predĺžili v minulom  roku na 71 km. V lyžiarskom stredisku Hochpustertal bei Sillian premáva od vlaňajška nová 6-sedačka, ukončilo sa zasnežovanie celého areálu a dva zasnežované zjazdy do údolia. Nezanedbateľné investície do „istoty snehu“ sa vynaložili aj do zasnežovania na zjazdovkách na Ankogel a v stredisku Skizentrum St. Jakob. Dovolenku vo všetkých zariadeniach skupiny Schultz-Gruppe si môžete zarezervovať a objednať na samostatnej webovej stránke z pohodlia domova na  www.schultz-ski.at.