Österreich Werbung
Austrian National Tourist Office
Font size: A A A | Your Country Portal:
 
 
     Sitemap

Home > Urlop > Kultura > Mozart


Newsletter
Zamów nasz Newsletter, aby otrzymywać informacje z Austrii i najlepsze oferty!

Zamów newsletter

Serwis
Bezplatna
infolinia:
00800 1212581



UEFA Euro 2008™

Additional Portals

Back Back

Wystawa w wiedeńskiej Albertinie

Życie Mozarta i jego dzieła, jego podróże i współczesne mu znane postaci, jego idee, żywe do dziś - wszystko to zaprezentuje obszerna ekspozycja w zbiorach Albertina.

Albertina / © Atelier Hollein

17 marca - 17 września 2006

Ekscytującą koncepcję wystawy opracowała Zaha Hadid, która jako pierwsza kobieta otrzymała w 2004 r. najważniejszą nagrodę za osiągnięcia w zakresie architektury, nagrodę Pritzker'a.

Instytut im. Da Ponte, noszący imię Lorenzo da Ponte, librecisty oper Mozarta "Wesele Figara", "Don Giovanni" i "Cosí fan tutte", pokaże we wspaniałych wnętrzach Albertiny cenne obiekty sztuki i interesujące instalacje wirtualne: od cudownego dziecka do wolnomularza, od geniusza do stereotypu z czekoladowej pralinki "Mozartkugel", pociąg do eksperymentów w sztuce, architekturze, nauce oraz tematykę z zakresu moralności, seksualności i społecznych utopii.

Graficzne Zbiory Albertina zostały założone w czasach Mozarta przez księcia Alberta Sasko-Cieszyńskiego, zięcia cesarzowej Marii Teresy. W późniejszych latach wykładał tu Ludwig von Köchel, autor katalogu dzieł Mozarta (Das Köchelverzeichnis). Zapraszamy na spotkanie z Mozartowskim wszechświatem!

Albertina
Tel. +43 1 534 83-0


Informacje pochodzą ze stron wiedeńskiej informacji turystycznej www.wien.info



Accommodations


Links to this topic

Oferty
Widziałam, polecam


"Śpiewający Hitchcock " - muzyczną wyprawę do Wiednia poleca Alina Ert-Eberdt More

Creative Austria more

Mr. Mozart


Mozart jakiego nie znacie More


 
About Us | Jobs | Press | Contact | Imprint/Disclaimer

(c) 2008 by Österreich Werbung - All rights reserved.