Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Čas odpočinku v rakouském kraji slunce

Mírný podzimní čas přináší do panonské krajiny na východě Rakouska, prosvětlené sluncem, novou kvalitu. Dozrává tu nové víno, jehož prostřednictvím si burgenlandské slunce našlo cestu do sklenice.

Odpočinek v termálech - Thermenwelt Burgenland © Thermenwelt  Burgenland / Croce&Wir
Víno se musí ochutnat, a to je důvod k oslavám. Vesnice po celém Burgenlandu zvou hosty na vinobraní a vinařské slavnosti. Vrcholem podzimního úsilí, které se točí kolem vína, je svátek nového vína na sv. Martina, zvaný v Burgenlandu „Martiniloben“.

Podzim přináší také regionální speciality do panonské kuchyně a na stoly zdejších hostinců a restaurací. A při festivalu "Burgenlandská husa" ("Gans Burgenland") se točí všechno kolem tohoto oblíbeného domácího opeřence.

Pevnou součástí panonského podzimu je také relaxace. Burgenlandské termální lázně očekávají hosty, kteří si sem přijíždějí odpočinout. Odborníci na lázeňství a relaxaci nabízejí různé blahodárné léčebné a relaxační metody. Možnosti a vybavení jednotlivých lázeňských provozů jsou rozličné, ale jedno mají společné: nabízejí nejvyšší kvalitu služeb. Rozsáhlé bazény a akvaparky, vodní radovánky a exkluzivní sauny  doplňují komplexní kosmetické aplikace a masáže i skvělé nabídky z kuchyně i vinného sklepa.

Je docela lhostejné, zda si dopřejete několik dní podzimního odpočinku před velkolepou kulisou Neziderského jezera v severním Burgenlandu nebo uniknete každodenním starostem a stresům uprostřed  jihoburgenaldských kopečků. Hlavní je to, abyste si vyčlenili čas úplně pro sebe a v Burgenlandu k tomu určitě najdete tu správnou oázu klidu.

Přijeďte do „rakouského kraje slunce“ a objevíte v tomto čase ty nejkrásnější stránky Burgenlandu.

Aktuální nabídky najdete na následujících stranách a na internetové adrese www.burgenland.info/cz

Vaši hostitelé se už na Váš těší!Další informace:
Burgenland Tourismus
Johann-Permayer-Straße 13
A-7000 Eisenstadt
Tel:+43 -682-63384-0
Fax:+43 -682-63384-20
E-Mail: info@burgenland.info
Internet: www.burgenland.info/czNíže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.