Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Arlberg: Kolébka alpského lyžování

Jeho pověst je legendární, jeho název je synonymem vášně k lyžování. Představuje špičkovou destinaci pro milovníky alpských zimních sportovních disciplín: nádherně uvolněných jízd na lyžích třpytivým mořem sněhových vloček uprostřed ohromujícího světa hor. Tak znají Arlberg skuteční králové sněhu, a to od samého počátku alpského lyžování.

Požitek z lyžování v zimním Arlbergu © Lech Zürs Tourismus
Lech, Zürs, Stuben, St. Christoph a St. Anton - svými pěti destinacemi představuje  Arlberg jednu z nejlepších lyžařských oblastí na světě. Každoročně se sem sjíždějí milovníci zimních sportů z celého světa a nadšenci prašanu, rekreační lyžaři, turisté na sněžnicích i běžkaři. V zimě 2013/2014 můžete na Arlbergu využít díky novému propojení s lyžařskou oblastí Warth-Schröcken bezplatně ještě více svahů a sjezdových tratí. Celkem mají návštěvníci k dispozici  340 kilometrů značených sjezdovek, 200 kilometrů sjezdů ve vysokém sněhu, 94 lanovek a vleků. A průměrné množství sněhu sedm metrů od listopadu až do května a spolehlivá záruka slunečního svitu – to vše mluví samo za sebe.

Dokonalé zážitky na lyžích
Do Arlbergu míří všichni ti, kteří propadli kouzlu alpské zimy. Málokterá jiná krajina v Alpách je tak rozmanitá, tak vstřícná a zároveň plná výzev pro sportovní nadšence. Na návštěvníky zde čekají upravené sjezdovky pro lyžaře všech stupňů zdatnosti, svahy s nedotčeným prašanem i rozsáhlé areály mimo upravené sjezdovky a mohou na nich lyžovat podle libosti od rána do večera, aniž by se museli jedinkrát vydat do údolí po stejné trase. Freeskieři a snowboardisté se scházejí ve sněhovém parku na Rendlu. Sjezdovky Schindlerkar v St. Antonu am Arlberg, Albona ve Stubenu, Zürsertäli v Zürsu nebo známý Schlegelkopf v Lechu vzbudí nadšení i u těch lyžařů, kteří vyrostli takříkajíc s lyžemi na nohou. A kdo si chce užít radovánek na sněhu opravdu naplno, měl by si vzít místního průvodce, protože ten přesně ví, na kterém ze svahů panují optimální podmínky k lyžování. Na všech těchto lyžařských svazích a sjezdovkách, známých v mnoha zemích, mohou návštěvníci jezdit na jedinou společnou permanentku. Skipas Arlberg-Liftpass je zárukou bezbřehých radovánek na lyžích v pěti lyžařských střediscích na Arlbergu. Lyžaři mohou zároveň využívat i bezplatnou dopravu lyžařskými autobusy mezi jednotlivými centry. Zážitek hodný superlativů!

FAKTA O ARLBERGU
94 lanovek a lyžařských vleků
340 km značených sjezdovek
200 km variant ve volném terénu
1.300 – 2.800 metrů výškového rozdílu
zaručené sněhové podmínky od začátku prosince do začátku května

www.arlberg.netFoto: Stuben am Arlberg © Tourismusverband Stuben am Arlberg


Arlberg: pět hvězd, které mají jméno
340 kilometrů značených sjezdovek, 200 kilometrů variant pro milovníky jízdy ve volném terénu, 94 lanovek a vleků, průměrné množství sněhu sedm metrů od listopadu do května a spolehlivá záruka slunečního svitu – to je absolutní špička mezi zimními středisky.

Svými pěti destinacemi, Lech, Zürs, Stuben, St. Christoph a St. Anton am Arlberg, je  Arlberg jednou z nejlepších lyžařských oblastí na světě. Každoročně se sem sjíždějí milovníci zimních sportů z celého světa a nadšenci prašanu, rekreační lyžaři, turisté na sněžnicích i běžkaři. Permanentka Arlberg-Pass platí v rakouských spolkových zemích Tyrolsku a Vorarlbersku. Tady, v nadmořské výšce 1.300 až 2.800 metrů, leží kolébka alpského lyžování. Historie lyžařského sportu sahá na Arlbergu do roku 1901, kdy byl v obci St. Christoph založen lyžařský klub Arlberg. V Lechu byla v roce 1925 otevřena první lyžařská škola. Na návštěvníky zde čekají upravené sjezdovky pro lyžaře všech stupňů zdatnosti, svahy s nedotčeným prašanem i rozsáhlé areály mimo upravené sjezdovky a mohou na nich lyžovat podle libosti od rána do večera, aniž by se museli jedinkrát vydat do údolí po stejné trase. Freeskieři a snowboardisté se scházejí ve sněhovém parku na Rendlu. Sjezdovky Schindlerkar v St. Antonu am Arlberg, Albona ve Stubenu, Zürsertäli v Zürsu nebo známý Schlegelkopf v Lechu vzbudí nadšení i u těch lyžařů, kteří vyrostli takříkajíc s lyžemi na nohou. Na všech těchto lyžařských svazích a sjezdovkách, známých v mnoha zemích, mohou návštěvníci jezdit na jedinou společnou permanentku. Skipas Arlberg-Liftpass je zárukou bezbřehých radovánek na lyžích v pěti lyžařských střediscích na Arlbergu. Lyžaři mohou zároveň využívat i bezplatnou dopravu lyžařskými autobusy mezi jednotlivými centry.

Arlberg: kuchařské čepice a hvězdičky na sněhu
Labužníci pozor: na Arlbergu se nachází nejen Verwallstube, nejvýše položená restaurace v Evropě, která je vyznamenaná kuchařskými čepicemi, ale panuje tu vůbec největší hustota ocenění, vydávaných renomovaným průvodcem Gault Millau, na jednoho obyvatele v celé Evropě.

Zkušené komisaře průvodce Gault Millau přesvědčili v roce 2009 excelentní pokrmy, pozorné služby a pohádkově krásné prostředí. Ověnčili proto několik restaurací na Arlbergu svými prestižními kuchařskými čepicemi. Gurmány tu čeká opravdové labužnické hodování! Arlberg přitahuje labužníky z celého světa na lukulské hody v nadmořské výšce 1.450 metrů a výše a má pro ně připravenu celou řadu gastronomických cen, největší hustotu podniků vyznamenaných v mezinárodním měřítku a prostředí, ve kterém se věnuje mimořádná pozornost pohostinnosti a gurmánským zážitkům na nejvyšší úrovni.Foto: Perfektní lyžařský zážitek © TVB St. Anton am Arlberg


EVENTS ON TOP
Také tento rok má region Arlberg připravenou celou řadu významných akcí, k nimž patří již legendární Bílý kruh (Der Weiße Ring) a Bílé opojení (Der Weiße Rausch). Hosté se mohou těšit na sportovní a kulturní akce extra třídy!
 
  • 06. prosince 2013
   zahájení sezony ve všech střediscích na Arlbergu
  • 05 - 08. prosince 2013
   Snow & Safety Conference
  • 18. ledna 2014
   Der Weiße Ring – běh v Lechu a Zürsu am Arlberg
  • 5. dubna 2014
   Longboard Classics ve Stubenu am Arlberg
  • 10. - 13. dubna 2014
   New Orleans meets Snow  -  St. Anton am Arlberg
  • 19. dubna 2014
   Der Weiße Rausch v St. Antonu am Arlberg
  • 27. dubna 2014
   zakončení sezony ve všech střediscích na Arlbergu

www.arlberg.netBližší informace získáte na těchto kontaktních adresách:
 


 
  • Vpravo si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.