Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Stubai: Silná nabídka pro rodiny & silné tradice a řemesla & silná poloha

Údolí Stubaital přichází v zimě s neporazitelnou nabídkou BIG Family, tradičními a kulinářskými specialitami, pestrým programem akcí, vše v kombinaci s centrální polohou v blízkosti hlavního města Innsbrucku.

Stubaiský ledovec v Tyrolsku, Jochdole © Tourismusverband Stubai
Silná nabídka pro rodiny – BIG Family
Mimořádná přívětivost k dětem, komplexní servis, vynikající péče a speciální dětské nabídky, to jsou kritéria vyznačující program BIG Family v celém údolí, který oceňují na Stubaitalu hosté z celého světa. Také renomovaný lyžařský průvodce ADAC Skiguide ocenil údolí v roce 2013 již počtvrté za sebou jako NEJ rodinnou oblast v Alpách. Program BIG Family zahrnuje nejen všechny čtyři lanovky, na kterých se děti do 10 let v doprovodu jednoho platícího rodiče svezou zdarma, ale také hotely, Big Family Homes, dětské restaurace, sportovní obchody – jako například na Stubaiském ledovci, kde dostanou děti zdarma zapůjčenou výbavu, pokud si výbavu půjčí také rodiče – a další partnery v údolí. Novinkou a garantem lyžařské zábavy pro celou rodinu je sjezdovka BIG Family Funslope Eisjoch. Tato zábavná rodinná sjezdovka nabízí vlnovky, skoky, malé překážky a klopené zatáčky. Kromě toho je tato 1.000 m dlouhá rodinná skicrossová trať lemována postavičkami z BIG Family, které z okraje sjezdovky povzbuzují šikovné lyžaře.

Silné tradice a řemesla
Každá z pěti obcí údolí Stubai, Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg, má sice různé přednosti, mají ale také společné zvyky a tradice. Nejpřesvědčivěji to dokládají Adventní trhy, divadelní představení a především průvody čertů „Tuifllaufen“ v době předvánoční. Počátkem prosince táhnou mladí muži zahalení do zvířecích kožešin a dřevěných vyřezávaných masek vesnicemi v údolí Stubai a s oblibou straší místní i hosty. S nadšenými ohlase se setkává také celoročně otevřené muzeum jesliček ve Fulpmes, aktuální zejména v zimě. Vystavují se zde jesličky starých mistrů, umělecké jesličky i vlastní práce místních obyvatel z Fulpmes.Foto: Čerstvý prašan na Stubaiském ledovci - sezona začíná 20.09.2013! © Stubaier Gletscher

Silná poloha
Stubaital leží v srdci Tyrolska, jen 20 minut od hlavního města Innsbrucku, a má proto ideální spojení s nejbližším letištěm, nádražím a dálnicí. Nejen snadná dostupnost z Innsbrucku, ale také snadná mobilita v rámci údolí dělá ze Stubaitalu údolí krátkých cest. Vynikající spojení veřejnou dopravou do čtyř lyžařských oblastí, která lze se zimní výbavou používat také zdarma, zajišťují přepravu bez dlouhého čekání.


STUBAITAL – silné údolí v Alpách
Stubaital v Tyrolsku leží blízko hlavního města Innsbrucku a je snadno dostupné Brennerskou dálnicí z Německa, Rakouska, Švýcarska a Itálie. 35 kilometrů dlouhé a obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovkami, takové je údolí Stubaital se svými pěti hlavními obcemi Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg.

Vše, co velcí i malí k perfektní lyžařské zábavě potřebují, Stubai nabízí – ke stejnému závěru došel také lyžařský průvodce ADAC Ski Guide 2013. Proto bylo údolí Stubaital již počtvrté uděleno ocenění ADAC Award jako „NEJ rodinné lyžařské oblasti v Alpách“. Stubaiský ledovec, největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku, nabízí jistotu sněhu od října do června. Lyžařská zábava na celkem 59 sjezdovkách očekává hosty na samotném Stubaiském ledovci a v dalších třech lyžařských střediscích Schlick 2000 ve Fulpmes, rodinném středisku Serles u obce Mieders a u lanovky Elfer v Neustiftu.

Tým Turistického svazu Stubai Tirol informuje na webových stránkách www.stubai.at o aktuálních nabídkách, termínech a pořádaných akcích. Vyhledávání ubytování online pomůže najít nejvhodnější ubytování pro dovolenou.
Dotazy jsou možné také telefonicky na tel: +43 (0)501881-0 nebo e-mailem na info@stubai.at.
Paušální objednávky zprostředkuje naše cestovní kancelář Stubai Touristik na tel: +43 (0)501881-171 nebo 172 resp. e-mailem na stubaitouristik@stubai.at.

Obrázky ke stažení na tiskovém portálu: presse.stubai.at

Pro další tiskové informace kontaktujte:
TVB Stubai Tirol
Mag.(FH) Michael Gstrein
Stubaitalhaus, Dorf 3
A-6167 Neustift im Stubaital
Tel.: +43(0)501881-154
Fax: +43(0)501881-199
e-mail: michael.gstrein@stubai.at
www.stubai.at
Vpravo si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.