Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Stubai: Silné lyžařské oblasti & silná zábava

Na první pohled se mohou čtyři lyžařské oblasti údolí, Stubaiský ledovec, Schlick 2000, Serles v Mieders a Elfer zdát velmi podobné, přesto jsou individuální a jedinečné.

Lyžování na Stubaiském ledovci, Tyrolsko © Stubaier Gletscher / eye5 Fotoproduktionen / Christoph Schöch
Silné lyžařské oblasti
Lyžařská zábava na 35 výborně upravovaných sjezdovkách a lyžařských trasách panuje od října do června na Stubaiském ledovci, v království věčného sněhu. Největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku je navíc první adresou ničím neomezované freestylové a freeridové zábavy. Ve spektakulárním areálu snowparku Moreboards Stubai Zoo se scházejí freestyloví nadšenci na jednom i na dvou prknech. Oblast nazvaná Powder Department představuje freeriderům 15 prašanových sjezdovek, mezi nimi pět zcela nových, a do popředí klade osvětu a bezpečnost jak na sjezdovkách, tak mimo ně. Rodiny s dětmi to táhne k horní stanici lanovky Gamsgarten, kde se nachází BIG Family Ski-Camp Stubaiského ledovce s Minilandem a Kinderlandem, dětskou restaurací a dětskou školkou, a navíc ještě BIG Family Boardercross. Nová lyžařská trasa Bildstöckljoch je zase zaměřena spíše na náročné lyžaře a vede od hodní stanice Wildspitz z nadmořské výšky 3.210 m volným terénem ke sjezdovce č. 1 Eisjochferner. Zkušení lyžaři se mohou těšit na výzvu na Daunjochu – černá sjezdovka Daunhill je s maximálním sklonem 60% nejprudší sjezdovkou v oblasti. O tělesné blaho se postarají zaměstnanci mnoha gastronomických podniků. Mimo jiné v nově otevřené části samoobslužné restaurace „U zlatého kamzíka“ na horní stanici Gamsgarten se zvětšenou terasou. Hned vedle se nachází rovněž nový, prosvětlený pavilon Schneekristall s kapacitou až 140 osob. Fajnšmekři zamíří do gastronomickým průvodcem oceněného restaurantu Schaufelspitz na horní stanici Eisgrat.

Rodinná atmosféra obklopí lyžaře, snowboardisty, příznivce zimní turistiky i túr se sněžnicemi, paraglidisty a běžkaře v lyžařském středisku Schlick 2000, nejspolečenštějším lyžařském středisku v údolí. To podtrhuje velký výběr možností k zastavení v horských chatách s poctivými jídly. Nadšené příznivce zimních sportů ale láká ven 15 sjezdovek a jedna lyžařská trasa. Té nejlepší péče od školeného personálu se dostane dětem a dokonce miminkům od tří měsíců v BIG Ron's Kinderlandu nebo v herně s možností zahřátí. Mezitím si rodiče vychutnají velkorysé sjezdovky a zasněžené sjezdy do údolí, do Fulpmes. Teenager se vyřádí ve snowparku SPS 2000 nebo ve vyhrazené aréně Ride-Jump-Run s malými a velkými rýnami, impozantními klipy a odskoky. Mezitím občas protáhne do prašanu ponořené lesy a prašanové svahy před impozantní kulisou Kalkkögel. Senzací zimy ve středisku Schlick 2000 je nová lanovka Zirmach, šestisedačková lanovka s bublinou a vyhřívanými sedačkami. Ta nahradila oba staré vleky Zirmach I+II a pyšní se přepravní kapacitou 2.400 osob za hodinu.Foto: Čerstvý prašan na Stubaiském ledovci - sezona začíná 20.09.2013! © Stubaier Gletscher

Malá a obzvlášť příjemná jsou lyžařská střediska Serles v Mieders a Elfer v Neustiftu. Obě nabízejí přes den, ale také večer, nezapomenutelnou sáňkařskou zábavu na celkem šesti sáňkařských drahách. Příznivci zimní turistiky se často nemohou dosytosti vynadívat na jedinečnou kulisu Serles nebo masívu Elfer. Zatímco středisko Serles je díky přehledným a nepříliš obtížným sjezdovkám známé jako ideální lyžařská oblast pro začátečníky a opětovné začátečníky, paraglidisté a rogalisté se scházejí na startovacím místě u horní stanice Elferlifte.

Ať již Stubaiský ledovec, Schlick 2000, Serles v Mieders nebo Elfer -  se Stubaiským superskipasem mohou příznivci zimních sportů při pobytu od dvou dnů vydatně prozkoumat všechny čtyři lyžařské oblasti.


Silná zábava
Jakmile na ledovec padne první sníh, začínají ve Stubaitalu zábavné akce všeho druhu, pokračující až do konce zimní sezóny. O uvolněnou náladu se na Stubaiském ledovci postará také Oktoberfest nebo Moreboards Stubai Zoo Premiere ve funparku. Navíc jsou tady zahajovací akce nebo pravidelné večerní show ve středisku Schlick 2000 nebo u lanovky na Sonnenberg v Mieders. Otestova a vypůjčit si nejnovější vybavení můžete při ledovcovém SportScheck Testivalu na Stubaiském ledovci. Informativní a zároveň dobrodružné jsou lavinové kempy SAAC nebo lavinové tréninky SPORT OKAY či Powder Department Freeride Camp na ledovci. Milovníci kulinářského umění se najdou v programu gurmetského večera Dine & Wine na ledovci, nebo si obstarají vynikající produkty domácí výroby při pravidelně konaném Stubaiském selském trhu v Neustiftu. Hry a zábavu i se spoustou překvapení slibuje BIG Family Sněhový festival na Stubaiském ledovci nebo BIG Ronův Dětský festival ve středisku Schlick 2000.STUBAITAL – silné údolí v Alpách
Stubaital v Tyrolsku leží blízko hlavního města Innsbrucku a je snadno dostupné Brennerskou dálnicí z Německa, Rakouska, Švýcarska a Itálie. 35 kilometrů dlouhé a obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovkami, takové je údolí Stubaital se svými pěti hlavními obcemi Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg.

Vše, co velcí i malí k perfektní lyžařské zábavě potřebují, Stubai nabízí – ke stejnému závěru došel také lyžařský průvodce ADAC Ski Guide 2013. Proto bylo údolí Stubaital již počtvrté uděleno ocenění ADAC Award jako „NEJ rodinné lyžařské oblasti v Alpách“. Stubaiský ledovec, největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku, nabízí jistotu sněhu od října do června. Lyžařská zábava na celkem 59 sjezdovkách očekává hosty na samotném Stubaiském ledovci a v dalších třech lyžařských střediscích Schlick 2000 ve Fulpmes, rodinném středisku Serles u obce Mieders a u lanovky Elfer v Neustiftu.

Tým Turistického svazu Stubai Tirol informuje na webových stránkách www.stubai.at o aktuálních nabídkách, termínech a pořádaných akcích. Vyhledávání ubytování online pomůže najít nejvhodnější ubytování pro dovolenou.
Dotazy jsou možné také telefonicky na tel: +43 (0)501881-0 nebo e-mailem na info@stubai.at.
Paušální objednávky zprostředkuje naše cestovní kancelář Stubai Touristik na tel: +43 (0)501881-171 nebo 172 resp. e-mailem na stubaitouristik@stubai.at.

Obrázky ke stažení na tiskovém portálu: presse.stubai.at

Pro další tiskové informace kontaktujte:
TVB Stubai Tirol
Mag.(FH) Michael Gstrein
Stubaitalhaus, Dorf 3
A-6167 Neustift im Stubaital
Tel.: +43(0)501881-154
Fax: +43(0)501881-199
e-mail: michael.gstrein@stubai.at
www.stubai.at
Vpravo si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.